Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wojciech Szafraniec nowym dyrektorem ZSZ w Bobowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu Gorlickiego z dnia 25 kwietnia br. w sprawie zatwierdzenia konkursów na kandydatów na stanowiska dyrektorów szkół i placówek nowym dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Wyspiańskiego w Bobowej został Wojciech Szafraniec.

Nowy dyrektor obowiązki przejmie wraz z pierwszym dniem września. Dotychczasowa dyrektor szkoły Barbara Wołkowicz, przejdzie na zasłużoną emeryturę. Wojciech Szafraniec miał dwóch kontrkandydatów – Ewę Brońską i Renatę Pękalę.

Kandydatów oceniała komisja powołana wcześniej przez zarząd powiatu. W skład dwunastoosobowej komisji weszli:
1. przedstawiciele Zarządu Powiatu Gorlickiego: Tadeusz Mikrut; Zofia Kamińska; Zygmunt Fryczek
2. przedstawiciele Małopolskiego Kuratora Oświaty: Jadwiga Gwóźdź; Monika Przybyło; Bożena Król
3. przedstawiciele Rady Pedagogicznej  Zespołu Szkół Zawodowych  im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej: Alicja Iwańska; Janusz Średniawa
4. przedstawiciele Rady Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej: Marta Szczepanek; Bożena Warzecha
5. przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych: Ewa Orchel (przedstawiciel NSZZ „ Solidarność”), Wiesław Oratowski (Związek Nauczycielstwa Polskiego)

Po wnikliwej ocenie kandydatów, to właśnie kandydatura Wojciecha Szafrańca została wybrana i rekomendowana do objęcia stanowiska dyrektora ZSZ im. S.Wyspiańskiego w Bobowej.

– Bardzo się cieszę, że komisja wybrała moją osobę na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej, jest to bowiem placówka w której uczę już ponad 15 lat i jestem z nią związany emocjonalnie – mówi Wojciech Szafraniec. – Zdaje sobie sprawę z ogromu wyzwań jakie stają przede mną. Szkoły w takich mniejszych miejscowościach borykają się z deficytem uczniów, dotyczy to również naszej szkoły. Zrobimy jednak wszystko aby odbudować liczebność uczniów. Dużym atutem ZSZ w Bobowej jest to iż kształcimy w zawodach, które są atrakcyjne a rynek pracy wskazuje je jako deficytowe. Chciałbym zaapelować do gimnazjalistów oraz ich rodziców, których dzieci będą w niedługim czasie wybierać szkołę średnią. Wybierając szkołę na miejscu ograniczają Państwo swoje problemy z dojazdem czy też potencjalnym internatem. W naszej szkole nauka odbywa się w systemie jednozmianowym, w przeciwieństwie do większych aglomeracji nie występują u nas zagrożenia takie jak narkotyki czy tzw. dopalacze. Dużą nadzieję dla naszej szkoły upatruję w nowej reformie, dzięki której m.in. od 4 września 2017 roku szkoły zawodowe zostały zastąpione szkołami branżowymi I i II stopnia. Uczeń w ciągu trzech lat zdobywa w szkole branżowej I stopnia zawód a kiedy ma chęć kontynuowania nauki i zdania matury może to zrobić w szkole branżowej II stopnia. Dzisiaj trwa dzień otwarty naszej placówki, mam nadzieje że przygotowana i zaprezentowana w ciekawy sposób oferta przyciągnie do nas potencjalnych kandydatów. Ponadto zapraszam w dowolne dni, zorganizowane grupy do przyjazdu do Zespołu Szkół Zawodowych. Mamy specjalny dyżur, który pozwala nam w każdej chwili oprowadzić grupę po szkole oraz przedstawić propozycję dalszego kształcenia.

Warto przypomnieć, że Wojciech Szafraniec jako nauczyciel bobowskiego ZSZ jest opiekunem szkolnego koła wolontariatu. Uczy przedmiotów zawodowych.

fot. ilustracyjne

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy