Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Co to jest depozyt i jak go założyć?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Chcąc rozpocząć obstawianie zakładów bukmacherskich online musimy dysponować odpowiednimi środkami finansowymi. Są one wpłacane przez gracza na konto firmy bukmacherskiej i określane mianem „depozytu”. Jego założenie nie jest sprawą skomplikowaną, można to zrobić na kilka sposobów.

Decydując się na grę u internetowego bukmachera, po przejściu procedury założenia i weryfikacji indywidualnego konta gracza, zetkniemy się z pojęciem „depozytu”. Mianem tym określa się pieniądze które musimy przelać na wskazane konto serwisu bukmacherskiego aby móc rozpocząć grę. Ze zgromadzonych środków pobierane będą kwoty obstawianych przez nas zakładów. Założenie depozytu to warunek konieczny, bez spełnienia którego gra u bukmachera nie jest możliwa. Jego wysokość nie jest ustalona odgórnie, zależy tylko od decyzji gracza i ilości środków, które zdecyduje się przeznaczyć na grę.

Jak złożyć depozyt u bukmachera?

Firmy bukmacherskie starają się maksymalnie ułatwić graczom życie, dlatego też złożenie depozytu nie jest sprawą skomplikowaną. Możemy to zrobić na kilka sposobów, zależnie od naszych preferencji i możliwości. Więcej o tym co to jest depozyt przeczytasz na serwisie bukmacherskim: https://www.legalsport.pl/vademecum/finanse-w-zakladach-bukmacherskich/depozyt-u-bukmachera-co-to-jest/

Najprostszą metodą jest wykonanie zwykłego przelewu, bezpośrednio z naszego konta bankowego lub wpłata określonej sumy na poczcie. Wszelkie niezbędne dane, w tym numer rachunku bukmachera i tytuł przelewu, znajdziemy logując się na indywidualnym koncie gracza – są one zazwyczaj umieszczone w zakładce opisanej jako „depozyt” lub „wpłata”. Zaletą tej metody jest brak konieczności posiadania konta bankowego (w przypadku wpłaty na poczcie), wadą natomiast czas księgowania środków, mogący trwać nawet do trzech dni.

Zyskującą coraz większą popularność alternatywą dla przelewu tradycyjnego jest szybki przelew internetowy (np. Przelewy24.pl). Do jego wykonania niezbędne jest posiadanie rachunku bankowego z dostępem do Internetu. Wpłacone środki pojawią się na naszym koncie gracza już po kilku minutach a cała procedura jest darmowa, jej koszty pokrywa bukmacher.

Gracze preferujący inne sposoby płatności mogą ich również dokonać za pomocą karty kredytowej lub portfeli internetowych, takich jak Moneyborokers, PayPal lub Neteller. Ich zaletą jest fakt, że praktycznie wszystkie firmy bukmacherskie współpracują z operatorami tego rodzaju płatności a środki księgowane są w czasie rzeczywistym. Do wad zaliczyć trzeba konieczność opłacenia prowizji, w przypadku karty kredytowej sięgającej nawet 2,5% wartości depozytu. Operatorzy wirtualnych portfeli pobierają opłaty (zazwyczaj ok. 1%) za każdy transfer środków, czyli zarówno wpłatę depozytu, jak i przelew ewentualnych wygranych na nasze konto bankowe.

Legalnie działający bukmacherzy przykładają ogromną wagę do bezpieczeństwa transakcji finansowych swoich klientów, więc niezależnie od wybranej metody złożenia depozytu możemy być spokojni o nasze pieniądze.

Materiał nadesłany.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy