Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Piłkarska rywalizacja liturgicznej służby ołtarza w ramach dekanalnych Dni Skupienia

Autor: Jacek Kieroński
Wczoraj, 7 lipca br. (tj. sobota) w Bobowej odbył się dekanalny dzień skupienia liturgicznej służby ołtarza, którego organizatorem był ks. Jarosław Kokoszka (dekanalny duszpasterz LSO). W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele parafii Bobowa, Stróżna, Siedliska Rektorat oraz Jasienna.

Dni skupienia rozpoczęły się o godzinie 10 w kościele św. Zofii, gdzie została wygłoszona prelekcja nt. „Gesty i postawy liturgiczne”. Pół godziny później ks. prałat Marian Stępień ze Stróżnej oraz ks. prałat Edward Litak z Jasiennej odprawili Msze Świętą, po której to odbył się turniej piłki nożnej na orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bobowej.

– Celem spotkania była integracja chłopców dzielących się jako ministranci i lektorzy poprzez wspólną zabawę i eucharystię – mówi ks. Jarosław Kokoszka, organizator Dni Skupienia. – Mecze sędziował lokalny Animator Jacek Kieroński, który sędziował mecze oraz pomógł w organizacji turnieju.

Turniej rozegrany był w trzech kategoriach. Pierwsze miejsce w kategorii klas 2-4 szkół podstawowych zdobyła drużyna z Bobowej, pierwsze miejsce w kategorii ministranci starsi zespół ze Stróżnej oraz pierwsze miejsce w kategorii lektorzy – Siedliska Rektorat. Na zakończenie każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom, a dla każdego uczestnika przygotowana została woda oraz smaczna kiełbaska. Obsługą grilla zajęli się Państwo Wróblowie oraz p. Teresa Świniarska.

– Cieszy mnie fakt, że wśród chłopców są jeszcze chętni do tego aby posługiwać przy ołtarzu będąc ministrantem bądź lektorem. Wczesne wstawanie na poranną mszę św. jest z pewnością wielkim „wyrzeczeniem” ale w przyszłości to zaowocuje. Takie spotkania integracyjne są bardzo potrzebne. Pokazujemy, że oprócz modlitwy można spędzić czas na wspólnej zabawie – dodaje ks. Jarosław Kokoszka.

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy