Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Czy PiS wystawi kandydata na fotel burmistrz Bobowej? Kto zastąpi radnego Śliwę? Konferencja to wyjaśnia! (TV)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiaj, 17 sierpnia br. w biurze poselskim Barbary Bartuś w Gorlicach, mieszczącym się przy ul. Świeykowskiego odbyła się konferencja prasowa poświęcona wyborom samorządowym, jakie premier zarządził na dzień 21 października 2018 roku. Gościem specjalnym był Paweł Śliwa, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego a zarazem wiceprezes zarządu ds. innowacji spółki PGE.

Ponadto Paweł Śliwa pełni funkcję szefa struktur Solidarnej Polski w Gorlicach. Solidarna Polska oraz Prawo i Sprawiedliwość jako Zjednoczona Prawica wystawią wspólnych kandydatów m.in. do Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz w poszczególnych samorządach gminnych i miejskich. Rezygnację ze startu w wyborach samorządowych ogłosił Paweł Śliwa, dotychczasowy radny wojewódzki. Być może ma to związek, z wydanym przez prezesa klubu PiS zakazem startu w wyborach dla osób zasiadających w zarządach spółek skarbu państwa.

Jako następcę Pawła Śliwy, wskazano Piotr Popielarza, nauczyciela jednej z gorlickich szkół średnich jak również redaktora jednego z gorlickich portali. Poseł Bartuś przedstawiła także kandydatów na wójtów w niektórych gminach powiatu gorlickiego. I tak Maria Gubała będzie kandydatką PiS na wójta gminy Gorlice, dr Witold Bochenek ubiegał się będzie o fotel gminy Lipinki, Mariusz Tarsa dyrektor SP w Stróżówce powalczy o gminę Łużna, zaś Daniel Korzeń (szef gorlickiego WOPR-u) będzie kandydował na wójta gminy Ropa.

Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi własnego kandydata w mieście i gminie Bobowa. Poseł Bartuś uważa, że dotychczasowy burmistrz Bobowej Wacław Ligęza bardzo dobrze wypełnia obowiązki a decyzja ta zapadła już dawno. Podobnie sprawa się ma w Uściu Gorlickim. Wkrótce mamy jeszcze poznać kandydata ze strony PiS na burmistrza miasta Biecza, nie wiadomo co z gminą Sękową. Według poseł Bartuś w sprawie tych samorządów rozmowy jeszcze trwają.

Dla Gorliczan najważniejszy jest kandydat PiS na urząd burmistrza miasta Gorlic, ale to kto nim będzie ma zostać ogłoszone początkiem września gdy tylko zbierze się komitet partii. Sugerowano, że nazwisko wywoła prawdziwie zaskoczenie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z całej konferencji:

fot. Jacek Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy