Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jazda rowerzystów chodnikiem zakończyła się wypadkiem! Dwie osoby trafiło do szpitala

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wczoraj, 1 sierpnia br. przy wiadukcie w Bobowej (tj. ul. Grunwaldzka) doszło do zdarzenia z udziałem rowerzystów. Początkowo czytelnicy informowali nas o możliwym udziale samochodu jednak jak ustalili policjanci w wypadku uczestniczyło wyłącznie troje rowerzystów. Dwoje z nich trafiło z licznym otarciami i urazami do gorlickiego szpitala.

W toku prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności okazało się, że czteroosobowa grupa znajomych, jechała rowerami chodnikiem przy drodze wojewódzkiej nr 981 (tj. ul. Grunwaldzka). Do wypadku doszło przy zjeździe z wiaduktu na przeciwko pizzerii.

Jak przekazał nam asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach: – Chodnikiem przy ulicy Grunwaldzkiej poruszała się w stronę Siedlisk na rowerach czteroosobowa grupa nastolatków (trzy dziewczyny i jeden chłopak). W pewnym momencie, z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn doszło do zderzenia dwójki z nich, 16-latka i 17-latki, a w następstwie ich upadku z rowerów. Na to “najechała” jadąca za nim kolejna rowerzystka, która najmniej ucierpiała spośród wszystkich uczestników tego zdarzenia. 16-latek i 17-latka doznali licznych obrażeń i uszkodzeń ciała. U 16-latka nastąpiło także podejrzenie wstrząśnienia mózgu doznanego na wskutek uderzenia. Najciężej poszkodowani zostali przetransportowani kartką pogotowia do szpitala w Gorlicach. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. W tej chwili trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego zdarzenia. Poszkodowani w wypadku 16-latek i 17-latka są mieszkańcami Bobowej, pozostałe zaś dwie nastolatki, są mieszkankami Krakowa.

Należy przypomnieć, że jazda chodnikiem w tym miejscu jest zupełnie nie dopuszczalna. Jazda chodnikiem jest dopuszczalna tylko w sytuacji gdy:
– byłby ktoś opiekunem dziecka jadącego również na rowerze w wieku do 10 lat
– panują trudne warunki pogodowe (śnieg, deszcz, mgła lub gołoledź)
– gdy na drodze obowiązuje prędkość powyżej 50km/h a chodnik ma szerokość co najmniej 2 metry

Więcej zdjęć w materiale archiwalnym: Dwójka rowerzystów zderzyła się na wiadukcie.

fot. J.Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy