Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jazda rowerzystów chodnikiem zakończyła się wypadkiem! Dwie osoby trafiło do szpitala

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wczoraj, 1 sierpnia br. przy wiadukcie w Bobowej (tj. ul. Grunwaldzka) doszło do zdarzenia z udziałem rowerzystów. Początkowo czytelnicy informowali nas o możliwym udziale samochodu jednak jak ustalili policjanci w wypadku uczestniczyło wyłącznie troje rowerzystów. Dwoje z nich trafiło z licznym otarciami i urazami do gorlickiego szpitala.

W toku prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności okazało się, że czteroosobowa grupa znajomych, jechała rowerami chodnikiem przy drodze wojewódzkiej nr 981 (tj. ul. Grunwaldzka). Do wypadku doszło przy zjeździe z wiaduktu na przeciwko pizzerii.

Jak przekazał nam asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach: – Chodnikiem przy ulicy Grunwaldzkiej poruszała się w stronę Siedlisk na rowerach czteroosobowa grupa nastolatków (trzy dziewczyny i jeden chłopak). W pewnym momencie, z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn doszło do zderzenia dwójki z nich, 16-latka i 17-latki, a w następstwie ich upadku z rowerów. Na to “najechała” jadąca za nim kolejna rowerzystka, która najmniej ucierpiała spośród wszystkich uczestników tego zdarzenia. 16-latek i 17-latka doznali licznych obrażeń i uszkodzeń ciała. U 16-latka nastąpiło także podejrzenie wstrząśnienia mózgu doznanego na wskutek uderzenia. Najciężej poszkodowani zostali przetransportowani kartką pogotowia do szpitala w Gorlicach. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. W tej chwili trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego zdarzenia. Poszkodowani w wypadku 16-latek i 17-latka są mieszkańcami Bobowej, pozostałe zaś dwie nastolatki, są mieszkankami Krakowa.

Należy przypomnieć, że jazda chodnikiem w tym miejscu jest zupełnie nie dopuszczalna. Jazda chodnikiem jest dopuszczalna tylko w sytuacji gdy:
– byłby ktoś opiekunem dziecka jadącego również na rowerze w wieku do 10 lat
– panują trudne warunki pogodowe (śnieg, deszcz, mgła lub gołoledź)
– gdy na drodze obowiązuje prędkość powyżej 50km/h a chodnik ma szerokość co najmniej 2 metry

Więcej zdjęć w materiale archiwalnym: Dwójka rowerzystów zderzyła się na wiadukcie.

fot. J.Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy