Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pożyczki za darmo – gdzie otrzymać pożyczkę za 0 złotych?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Z pożyczek przez internet korzysta wielu z nas. Sięgamy po nie w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach: awarii samochodu, gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia czy wyjątkowej, niecierpiącej zwłoki zakupowej okazji. Nie każdy jest wie, że takiej pożyczki można skorzystać całkowicie za darmo. Na czym polega darmowa pożyczka i kto może po nią sięgnąć?

Pożyczaj za darmo

Pożyczka za darmo – brzmi nierealnie? A jednak! Wiele firm pożyczkowych zapewnia pierwszą całkowicie bezpłatną pożyczkę dla nowych klientów. Co zrobić, aby objęły cię preferencyjne warunki? Odpowiedź jest prosta: zwrócić pożyczone pieniądze w wymaganym terminie. Wówczas nie zostaną naliczone odsetki i dodatkowe opłaty, a ty oddasz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś. Darmową pożyczę możesz wziąć również wtedy, gdy pożyczałeś już wcześniej pieniądze. Wystarczy, że złożysz wniosek w firmie, z której usług jeszcze nie korzystałeś na przykład www.viasms.pl, która oferuje pożyczkę za darmowo w wysokości 1500 złotych dla nowych klientów.

Co jest wymagane do otrzymania pożyczki za darmo?

Pożyczki za darmo są z reguły łatwo dostępne i wymagają spełnienia jedynie minimum formalności. Wszystko to ma na celu zwiększać komfort pożyczających i jednocześnie skracać czas niezbędny do wypełnienia jak i rozpatrzenia wniosku pożyczkowego. Żeby otrzymać darmową pożyczkę będziesz potrzebował jedynie dowodu osobistego, aktywnego numeru telefonu i rachunku bankowego, z którego wykonasz przelew weryfikacyjny. Formularz pożyczkowy będziesz mógł złożyć za pośrednictwem Internetu lub telefonu, bez wychodzenia z domu. Po złożeniu i pozytywnej weryfikacji wniosku o pożyczkę 0%, zwykle na pieniądze poczekasz zaledwie kilkanaście minut.

Z pożyczki za darmo korzystaj odpowiedzialnie

Jak korzystać z darmowych pożyczek mądrze i o czym pamiętać, by nie wpaść w finansowe tarapaty? Podstawowa zasada korzystania z pożyczek za darmo brzmi: pożyczaj tyle, ile jesteś w stanie oddać. Wysokość pożyczki za 0 złotych powinna być zatem dostosowana nie tylko do twoich potrzeb, ale także możliwości i sytuacji finansowej. Przeanalizuj wysokość uzyskiwanych dochodów i domowych wydatków oraz upewnij się, że będzie cię stać na zwrot darmowej pożyczki w wyznaczonym terminie. Firmy pożyczkowe udostępniają nieoprocentowaną gotówkę na okres 30 dni. Jeżeli nie masz pewności, że uda ci się zwrócić pożyczone środki w ciągu miesiąca? Skorzystaj po prostu z pożyczki ratalnej oferowany przez bank, który zaproponuje ci możliwość dłuższego okresu spłaty. Oferowane przez instytucje pozabankowe darmowe kredyty chwilówki to rozwiązanie doraźne, które pomoże jedynie w sytuacji, w której borykamy się z chwilowym brakiem płynności finansowej.

Darmowa pożyczka u rzetelnego partnera

Na rynku istnieje wiele firm pożyczkowych, które mają w swojej ofercie pożyczkę za darmo. Jeśli pieniądze pożyczasz pierwszy raz, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak wybrać wiarygodnego partnera. Przede wszystkim postaw na firmę istniejącą na rynku już jakiś czas, która cieszy się nieposzlakowaną opinią. Zachowaj czujność i zrezygnuj, jeśli przed wypłatą środków finansowych zostaniesz poproszony o zapłatę prowizji czy innych wstępnych kosztów. Wybór firmy pożyczkowej może mieć znaczenie nie tylko dla twojego bezpieczeństwa, ale także dla czasu, w jakim uzyskasz darmową pożyczkę. Niektóre instytucje do minimum zredukowały liczbę niezbędnych formalności. Niestety nie wszystkie i wciąż może zdarzyć się, że przekazać będziesz musiał pożyczkodawcy kolejne dokumenty, np. zaświadczenia o wysokości zarobków z miejsca pracy. Każda dodatkowa formalność oznacza dłuższy czas oczekiwania na decyzję i wypłatę nieoprocentowanej gotówki.

Zanim zdecydujesz się na pożyczkę za 0 złotych

Nim podejmiesz ostateczną decyzję o zaciągnięciu pożyczki za darmo, uważnie przeczytaj warunki umowy. Sprawdź, czy nie znalazły się w jej jakieś ukryte opłaty zapisane małym druczkiem. Większość zaufanych firm pożyczkowych jak wspomniana wcześniej ViaSms udziela darmowych pożyczek na uczciwych i jasnych zasadach. Termin spłaty oraz kwota pożyczki są zawsze zgodne z ustaleniem poczynionym przez klienta. Maksymalnie można wybrać kwotę pożyczki w wysokości 1500 złotych, a termin spłaty wydłużyć nawet do 30 dni.

O czym jeszcze należy pamiętać zaciągając pożyczkę? Przede wszystkim o tym, by robić to z głową. Nie pożyczaj pieniędzy, gdy nie wiesz, czy i kiedy będziesz mógł je spłacić. Brak terminowego zwrotu środków finansowych sprawi, że pożyczka przestanie być darmowa. Więcej na ten temat znajdziesz w publikacji Pożyczki za darmo – prawda czy mit? Unikaj również zaciągania kolejnych zobowiązań, gdy wciąż nie uporałeś się z dotychczasowymi – to pierwszy krok do finansowego potrzasku!

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy