Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

W Bobowej rosną mali bohaterzy! (TV)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Szkoła Podstawowa w Bobowej to jedna z kilkudziesięciu szkół subregionu sądeckiego (powiat limanowski, sądecki i gorlicki) do której trafił sprzęt do nauki pierwszej pomocy w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Mija dwa lata odkąd uczniowie bobowskiej szkoły mogą być bohaterami bo jakże inaczej nazwać tych, którzy potrafią i chcą ratować życie innych.

Sala do nauki pierwszej pomocy oraz jej wyposażenie w postaci fantomów, rzutnika, tablicy interaktywnej, laptopa oraz zestawu sztucznych ran to efekt napisanego przez Stowarzyszenie Orion z Nowego Sącza projektu do małopolskiego budżetu obywatelskiego pn. Pierwsza Pomoc od podstawówki. Dzięki osobistemu zaangażowaniu Patryka Wichra oraz Michała Mółki a także współpracującego z naszym portalem Bartłomiejem Orzeł do szkoły w Bobowej trafił sprzęt, dzięki któremu uczniowie jeszcze lepiej mogą się uczyć udzielenia pierwszej pomocy.

Przyznany Bobowej sprzęt jest naprawdę świetnie wykorzystywany, szkoła podstawowa w Bobowej od kilku lat organizuje konkurs poświęcony propagowaniu pierwszej pomocy do przeprowadzenia którego przydaje się otrzymane w ramach projektu wyposażenie. Warto dodać, że podobne sale oraz sprzęt do nauki pierwszej pomocy trafiły także do Biecza oraz pobliskiej Ptaszkowej.

fot. Jacek Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy