Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dzień Języków Europejskich w bobowskim ZSO

Autor: Jacek Kieroński
Jak co roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej odbył się Europejski Dzień Języków. Organizatorzy skupili się na państwach anglojęzycznych oraz niemieckojęzycznych, a uczniom potrzebna była nie tyle znajomość języków co kultur.

Finałowe zmagania poprzedzone były testami leksykalno-gramatycznymi z języka angielskiego. W samym finale reprezentacje wszystkich klas zmierzyły się z pytaniami z wiedzy o Wielkiej Brytanii i o Niemczech. W teście leksykalno-gramatycznym najlepsi byli: Natalia Jurek z kl. IVaT (m-ce III), Przemysław Walicki z kl. IVbT (m-ce II) oraz Szymon Pękala z kl. IaT (m-ce I). Konkurs wiedzy o krajach, podobnie jak w ubiegłym roku, zwyciężyli Katarzyna Beduch i Łukasz Muszyński z IIIbT, a tylko w jednym, dogrywkowym pytaniu uległy im dwie inne Katarzyny – Stukus i Kloc.

Dzień Języków służy – w zamiarze organizatorów czyli Rady Europy, ale także organizatorów wydarzenia w naszej szkole – popularyzacji nauki języków obcych, które są niezbędnym narzędziem komunikacji we współczesnym świecie – mówi Magdalena Zabielny – nauczycielka języka niemieckiego. Tegoroczny konkurs sprawdził wiedzę językową i realioznawczą uczniów na temat Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Nas, nauczycieli języków obcych cieszy fakt, że co roku uczniowie chętnie angażują się we wspólną naukę przez zabawę. Zapraszamy także do codziennej nauki oraz do wspólnej zabawy w ramach szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków już w przyszłym roku szkolnym.

Fot: Marta Gruca

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy