Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dziesiąta akcja na 5-lecie klubu HDK PCK przy UM w Bobowej. Oddano ponad 18 litrów krwi!

Autor: Jacek Kieroński
Dziesiąta akcja krwiodawstwa przygotowana przez klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Bobowej oraz oddział terenowy RCKiK w Gorlicach odbyła się wczoraj, 2 grudnia 2018 roku. Tym razem nie udało pobić się rekordu ustanowionego 4 marca tego roku, gdy krew oddało 57 osoby, mimo to uzyskano ponad 18 litrów krwi!

Punkt poboru krwi zorganizowano tradycyjnie w budynku tzw. „Koronki” przy rynku w Bobowej. Od godziny 9 do rejestracji zgłaszali się mieszkańcy gminy Bobowa ale także zaprzyjaźnione z klubem osoby z okolicznych gmin. Do oddawania krwi przystąpili także strażacy ochotnicy, którzy udowadniają, że na ich pomoc możemy liczyć nie tylko gdy w sytuacji gdy otrzymują wezwanie. Wszyscy oczekujący częstowani byli przez członków bobowskiego klubu HDK pysznymi ciasteczkami oraz szarotką. Ponadto oprócz standardowego upominku regenerującego, krwiodawcy otrzymali breloczek oraz kubek.

Łącznie do rejestracji podczas wczorajszej akcji przystąpiło 47 chętnych krwiodawców, z czego krew mogło oddać 41 osób. Tym samym Regionalny Bank Krwi został zasilony blisko 18,5 litrami krwi pochodzącej od krwiodawców z Bobowej i okolic.

Warto wspomnieć, iż klub Honorowych Dawców Krwi w Bobowej będzie w tym toku świętował jubileusz 5 lat istnienia. Dokładna data powstania klubu to 28 grudnia 2013 roku.

Zapraszamy na obejrzenia relacji filmowej, której sponsorem jest firma Hydrotech – skład budowlany, wulkanizacja oraz serwis pojazdów w Siedliskach.

fot. J.Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy