Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Fotografia ślubna w Krakowie z lotu ptaka – czy warto wynająć fotografa z dronem?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Fotografowanie i kręcenie filmów weselnych z drona to prawdziwy hit ostatnich lat. Popularność tego nowoczesnego sposobu realizacji reportażu ślubnego sprawia, że coraz więcej par zastanawia się nad korzyściami, jakie oferuje fotografia ślubna w Krakowie realizowana z drona. Czy w każdej sytuacji na wesele warto wynająć fotografa wyposażonego w dron i jakie są najważniejsze zalety fotografii ślubnej wykonywanej z lotu ptaka?

Fotografia ślubna w Krakowie z drona – co ma nam do zaoferowania?

Możliwość fotografowania oraz kręcenia filmu z lotu ptaka to wspaniałe urozmaicenie praktycznie każdego reportażu ślubnego. To efektowne odstępstwo od klasycznych, statycznych i nieco monotonnych ujęć, które zwykle obejmuje tradycyjne fotografowanie z poziomu ziemi.

Dzięki dronowi fotograf ma bowiem możliwość „złapania” na jednym ujęciu wszystkich weselników składających życzenia parze młodej pod kościołem czy Urzędem Stanu Cywilnego, filmowania przejazdu korowodu weselnego z miejsca zaślubin do lokalu oraz uchwycenia na zdjęciach z lotu ptaka także niektórych scen odgrywających się podczas sesji plenerowej.

Drony bardzo często wyposażone są także w podgląd „na żywo”, który pozwala na wyświetlanie rejestrowanych przez urządzenie obrazów na specjalnym telebimie lub projektorze zamontowanym w sali weselnej. Dron doskonale sprawdza się także do kręcenia klipu z wesela, w którym znajdą się wszystkie najważniejsze momenty ślubu oraz wesela. Daje więc znacznie więcej możliwości niż klasyczne zdjęcia, stąd też ogromne zainteresowanie, jakie wśród nowożeńców zaskarbiła sobie wykonywana za pomocą drona fotografia ślubna w Krakowie.

Ile kosztuje fotografia ślubna w Krakowie z drona i czy zawsze warto z niego skorzystać?

Koszt wynajęcia drona na wesele jest bardzo zróżnicowany i waha się w zależności od czasu trwania filmowania, miejsca, w którym dron zostanie wykorzystany oraz firmy, która tę usługę oferuje. Pary młode z Krakowa, które zdecydują się na filmowanie swojego najważniejszego dnia w życiu z drona muszą liczyć się z kosztem ok. 1500 zł za każdą godzinę pracy urządzenia. Nie jest to więc usługa dla każdego i zanim zdecydujemy się na jej włączenie do naszego pakietu ślubno-weselnego powinniśmy zastanowić się, czy w naszej sytuacji dron na pewno będzie przydatny.

Na skorzystanie z drona warto zdecydować się, jeśli bierzemy ślub w nietypowym i wartym ukazania z góry miejscu. Do pokazywania ujęć z lotu ptaka doskonale sprawdzają się stare kościoły położone w malowniczej okolicy, zamki, jeziora oraz nadmorskie plaże. Mówiąc krótko, jeśli zaplanowaliśmy ślub, wesele oraz sesję plenerową w atrakcyjnym miejscu zdecydowanie warto wykorzystać do jej uwiecznienia dron. Pozwoli on na ukazanie reportażu ślubnego z zupełnie innej perspektywy oraz sprawi, że nasze zdjęcia ślubne oraz film staną się jeszcze bardziej atrakcyjne. W przeciwnym wypadku możliwe, że zupełnie nie wykorzystamy potencjału oferowanego przez dron i stanie się on po prostu zbędnym wydatkiem.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: fotografia ślubna Kraków – więcej na WeselezKlasa.pl.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy