Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Krav Maga

Autor: Mateusz Książkiewicz
W obecnym świecie, pełnym zagrożeń i niebezpieczeństw coraz większą popularność zyskują sztuki walki.  Niektóre stawiają na szkolenie w zakresie techniki samoobrony. Do takich należą zajęcia z technik samoobrony w oparciu o izraelskie systemy Krav Maga oraz KAPAP.

Zajęcia z technik Krav Maga cieszą się zainteresowaniem nie tylko wśród dorosłych, ale również dzieci i młodzieży. Techniki Krav Maga pozwalają na krzewienie kultury fizycznej oraz zdrowego stylu życia u ludzi w każdym wieku.

Trening samoobrony daje nie tylko narzędzia do obrony zdrowia i życia w sytuacji zagrożenia, ale również uczy, jak radzić sobie ze stresem oraz jak podejmować decyzje pod presją czasu, jest to też doskonały sposób na spędzenie czasu w miłej atmosferze.

Szkolenia skutecznie zwiększają szansę w konfrontacji ze zdeterminowanym napastnikiem, ponieważ każdy ma prawo czuć się bezpiecznie. W trakcie treningu uczestnicy poznają m.in. skuteczne techniki obrony przed najpopularniejszymi atakami takimi jak: próba chwytu, uderzenia, gwałtu, szantażu nożem, taktyka walki z wieloma agresorami, wszystko to po to, aby podnieść wyniki sportowe. Szkolenie obejmie także techniki uderzeń i kopnięć w czułe punkty na ciele człowieka, a także sposoby unikania nietypowych zagrożeń. Uczestnicy trenują także obronę przed atakami bronią palną, atakami ręcznymi oraz taktykę walki wobec ataku kilku agresorów. Mają możliwość poznać sposoby użycia przedmiotów codziennego użytku w samoobronie.

Podczas zajęć uczą się jak za pomocą długopisu, pilnika do paznokci, torebki, książki, bądź elementów odzieży skutecznie obronić się przed najpopularniejszymi atakami. Specjalistyczne szkolenie obejmuje szereg taktyk oraz technik obrony przeciw agresorowi uzbrojonemu w broń palną.

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z metodami ukrywania się przed agresorem oraz uczą się technik odbierania broni palnej a także organizacji działań grupy osób w trakcie ataku terrorystycznego (koordynowanie ucieczki, budowanie pułapek, barykad, wspólne obezwładnienie agresora). Warto zaznaczyć, że wszystkie wymienione działania odbywają się w formie praktycznej. Część zajęć to także zajęcia teoretyczne, które wskazują np. na punkty wrażliwe na ciele człowieka. Następnie adepci szkolenia zostają zapoznani z technikami uderzeń i kopnięć na tarczach. Trening właściwy obejmuje już praktyczne zastosowanie podstawowych uderzeń i kopnięć stosowanych w samoobronie.

Każde zajęcia sztuk walki wymagają rozgrzewki siłowej. Najczęściej są to elementy poruszania, pozycji walki, podstawowych uderzeń, lekkie ćwiczenia siłowe i nauka padów.

W przypadku zajęć prowadzonych z dziećmi i młodzieżą duży nacisk szkolenie z zakresu Krav Maga kładzie na symulację sytuacji realnych, pokazując jak radzić sobie z zaczepkami ze strony obcej osoby, uczy sztuki odmawiania czy wzywania pomocy.

W zakresie szkoleń Krav Maga znajdują się techniki obrony przed najpopularniejszymi atakami, dostosowane do potrzeb społeczeństwa w każdym wieku oraz o różnej sprawności fizycznej.  Trening izraelskich sztuk walki pozwala na zapoznanie się ze sposobami unikania zagrożeń oraz metodami radzenia sobie z zagrożeniami w różnych sytuacjach życiowych.

fot. nadesłane

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy