Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

„OSA” zdemolowana przez pięciu nieletnich. Karę wymierzy im Sąd Rodzinny!

Autor: Mateusz Książkiewicz
W połowie grudnia ub.r. nastąpił odbiór Otwartej Strefy Aktywności w Bobowej, która zlokalizowana jest nieopodal stadionu miejskiego. Ładnie urządzony plac do rekreacji sportowej, przeszkadzał jednak kilku młodym chłopcom, którzy uszkodzili urządzenia sportowe oraz infrastrukturę, nie oszczędzili nawet drzewek. Policjanci w kilka dni ustalili ich tożsamość.

– Informacja o uszkodzeniu urządzeń sportowych dotarła do policjantów w poniedziałek 25 marca 2019 roku – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik gorlickiej policji. –  Sprawą, która mocno zbulwersowała lokalną społeczność, natychmiast zajęli się bobowscy policjanci. Analizując zebrany w tej sprawie materiał funkcjonariusze wytypowali kilku młodych chłopców w wieku od 13 do 16 lat, którzy mogli mieć związek z tym aktem wandalizmu. Jeden z chłopców w obecności rodziców potwierdził, że około 2 tygodnie wcześniej porysował urządzenia w strefie aktywności. Pozostali czterej przyznali się, że wspólnie brali udział w uszkodzeniu urządzeń znajdujących się w Otwartej Strefie Aktywności kilka dni wcześniej. Po ustaleniu skali zniszczeń, na podstawie zebranych materiałów, sprawa ta będzie miała swój finał w Sądzie Rodzinnym.

Zniszczenia takie jak te naruszają prawo i psują wizerunek naszego otoczenia. Policjanci zawsze stanowczo i z dużą determinacją dążą do wyciągnięcia odpowiedzialności wobec sprawców, bez względu na ich wiek – dodaj rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Starty oszacowano na około 1800zł.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy