Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

UKS Sęp Wilczyska awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Polski z pierwszego miejsca!

Autor: Jacek Kieroński
Dzisiaj 20 marca br. w hali sportowo-widowiskowej w Bobowej szczypiornistki UKS Sęp Wilczyska pod wodzą swojego trenera Zbigniewa Ligęzy rozgromiły UKS Krakowiak, a tym samym zdobyły tytuł Mistrza Województwa Małopolskiego. Teraz czas na ogólnopolskie ćwierćfinały!

Dziewczęta od samego początku spotkania “szły ja burza”, świetnie prezentując posiadane umiejętności i doświadczenie. Miało to swoje przełożenie w fenomenalnym wyniku meczu – 41:13.  Dzięki zwycięstwu szczypiornistki z Wilczysk zdobyły tytuł Mistrza województwa oraz z pierwszego miejsca awansowały na Ćwierćfinały Mistrzostw Polski.

Podczas spotkania zawodniczkom kibicowali m.in. burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, rodzice, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilczyskach, ks. Sławomir Gulik oraz mieszkańcy Wilczysk, którzy przyszli zagrzewać swoją drużynę do walki.

– Graliśmy tak naprawdę o tytuł mistrza województwa – skomentował dla naszego portalu Zbigniew Ligęza trener UKS Sęp Wilczyska. – Zdobyliśmy go, ponieważ liczyła się punktacja z całej ligi. Dzisiejsze spotkanie dziewczęta wygrały z dużą przewagą. Mamy wielką satysfakcje, z tego że awansowaliśmy na Ćwierćfinały Mistrzostw Polski i to z pierwszego miejsca. Jestem dumny, ponieważ dziewczęta pokazały dzisiaj wielka klasę, zagrały na miarę własnych możliwości,  ale przede wszystkim zagrały mecz dla własnej radości, radości rodziców, zebranych osób, pani dyrektor, pana burmistrza, który był na trybunach. Dziękuję wszystkim, którzy przybyli. Teraz będziemy się przygotowywać do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, które mają się odbywać się w pierwszym tygodniu po świętach. Wcześniej jednak dziewczęta z Wilczysk jadą na Olimpiadę Młodzieży jako kadra województwa Małopolskiego.

Dziewczętom oraz trenerowi UKS Sęp Wilczyska gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Transmisja na żywo z drugiej połowy spotkania:

fot. J.Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy