Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wypadek osobówki z autobusem. Kierującą suzuki zabrał LPR. (TV)

12.03.2019 Autor: Mateusz Książkiewicz
Kilka minut po godzinie 15, w dniu 12 marca br. (tj. wtorek) na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 977 w miejscowości Biesna (gm. Łużna) doszło do poważnego w skutkach zderzenia samochodu osobowego z autobusem. Autokarem podróżowało ośmioro pasażerów oraz kierowca, samochodem osobowym wyłącznie kierująca nim mieszkanka gminy Bobowa.

Ze względu na rozmiar zdarzenia, na miejsce zadysponowano zwiększoną ilość zespołów ratownictwa medycznego oraz jednostek straży pożarnej. Pomoc poszkodowanym niosło cztery ZRM oraz ponad 20 strażaków (JRG Gorlice, OSP Łużna, OSP Biesna). Akcja była naprawdę dramatyczna bowiem suzuki odrzucone w wyniku silnego zderzenia z autobusem, odbiło się a następnie uderzyło w przydrożną skarpę. Aby uwolnić kierują osobówką, strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Ponieważ stan kobiety z suzuki był najgorszy spośród poszkodowanych, mieszkanka gm. Bobowa została zabrana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie. Do szpitala trafiło także trzech pasażerów z autobusu, relacji Gorlice-Kraków.

Wszelkie okoliczności tego przykrego zdarzenia ustala policja. Na tą chwilę wiadomo tylko, że samochód osobowy jechał od Gorlic natomiast autokar od Siedlisk (gmina Bobowa). Droga wojewódzka nr 977 w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana, strażacy oraz policja kierowała samochody osobowe na objazdy.

Wypadek komentuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach, mł. bryg. Dariusz Surmacz:

Transmisja na żywo portalu Luzna24.pl:

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)