Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jak rozsądnie obstawiać zakłady u bukmachera?

Autor: Materiał nadesłany
Zakłady bukmacherskie to gra hazardowa, w której większość osób prędzej czy później traci przeznaczone na grę pieniądze. Podpowiadamy, jak rozsądnie grać u bukmachera.

Jak mądrze grać u bukmacherów?

– Bukmacherka to gra wiedzy. Możemy się podpierać statystykami, możemy rozmawiać o tym, kto jest aktualnie w lepszej formie lub kto ma większą wiedzę na temat danej dyscypliny – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS Zakłady Bukmacherskie, w rozmowie z Wirtualną Polską. W jego słowach jest sporo racji, bowiem grając mądrze możemy znacznie zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Po co właściwie gramy?

W krajach Europy Zachodniej zakłady bukmacherskie to przede wszystkim rozrywka i sposób na dodatkowe emocje towarzyszące wydarzeniom sportowym. Na naszym podwórku natomiast takie podejście do sprawy zaczęło kiełkować stosunkowo niedawno, a większość grających nastawiona była na szybki zysk niskim kosztem. Obecnie stosunek graczy stałych do przygodnych wynosi mniej więcej pół na pół.

Uczucia odłóż na bok

Jeśli należysz do grona, które traktuje bukmacherkę jako sposób na zarobienie paru groszy, to żelazna zasada numer jeden brzmi: nie obstawiaj wydarzeń z udziałem ulubionych drużyn lub sportowców. Fakty są takie, że w głowach często idealizujemy tych, którym kibicujemy, w efekcie czego u bukmacherów przeceniamy ich szanse na triumf, co notorycznie kończy się utratą pieniędzy i podwójną złością: z powodu porażki naszego faworyta oraz własnej.

Graj rozsądnie

Postawiłeś kilka zakładów za niskie kwoty i udało ci się wygrać? Świetnie, możesz zacząć stawiać trochę więcej, ale nie powinieneś dać się zwieść pokusie postawienia wszystkich oszczędności na kolejnym kuponie tylko dlatego, że pięć poprzednich wygrałeś. Sport bywa nieprzewidywalny i prędzej czy później przyjdzie moment, w którym przegrasz. Po porażce natomiast pojawia się chęć odegrania się i wtedy też korci, żeby w celu szybkiego odrobienia strat postawić sporo więcej niż dotychczas. Na obie te sytuacje jest jednak rada: po każdym wygranym i przegranym kuponie należy zrobić sobie przerwę od bukmacherki do czasu aż emocje opadną.

Obstawiaj rozgrywki, o których masz pojęcie

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na wygraną u bukmachera, nie sugeruj się tylko oferowanymi kursami oraz historią ostatnich spotkań zespołów lub zawodników biorących udział w danym wydarzeniu. Kontuzje, morale, kalendarz nadchodzących meczów, pogoda, sytuacja w tabeli, ranga potyczki itd. to czynniki mające często wpływ na końcowy rezultat. Nie dowiesz się o nich bez głębszego zainteresowania daną dyscypliną czy ligą, a znając pewne szczegóły obstawienie zwycięstwa drużyny A po kursie 2,4 może mieć większy sens niż postawienie na potencjalnego “pewniaka” za 1,3.

Graj odpowiedzialnie

Musisz wbić sobie do głowy, że tak naprawdę nie ma “pewniaków”, czyli murowanych faworytów, którzy danych spotkań nie mają prawa przegrać lub zremisować. Sport z jednej strony da się opisać przy pomocy liczb, lecz z drugiej bywa on nieprzewidywalny do tego stopnia, że zdarzają się porażki “pewniaków” z kursem 1,01. Właśnie dlatego i w trosce przed uzależnieniem od hazardu należy grać u legalnych bukmacherów (lista na Polski-Bukmacher.pl) i tylko za pieniądze, na których stratę możemy sobie pozwolić. Istnieją ludzie, którzy z bukmacherki uczynili sobie stałe źródło dochodu, ale to jednostki o wybitnie analitycznych umysłach, które mają za sobą wieloletnie doświadczenie w zakładach wzajemnych. – Tak naprawdę na stosunkowo wysokim poziomie żyje z tego dosyć wąska grupa. Pozostałym się tylko wydaje, że mogą się z tego utrzymać – puentuje Paweł Machitko, redaktor naczelny serwisu Transfery.info, cytowany przez naTemat.pl.

A może system?

Wielu regularnie obstawiających u bukmachera w celu zmaksymalizowania zysków i zminimalizowania strat gra różnymi systemami. Niektórzy skupiają się głównie na kuponach z jednym wydarzeniem (tzw. single), a inni wolą kupony akumulowane (tzw. AKO). Każda z tych opcji ma logiczne uzasadnienie, ale żadna metoda nie gwarantuje wygranej. Jeśli mocno zależy Ci na jakiejkolwiek wygranej i chcesz maksymalnie zwiększyć na to szanse to obstawienie singla wydaje się być lepszym pomysłem, natomiast jeśli obstawiasz głównie dla rozrywki i interesuje Cię wyłącznie duża wygrana (duża lub żadna), kupon AKO może być ciekawszym rozwiązaniem.

Zakłady bukmacherskie przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Zakłady mogą uzależniać. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest zagrożony wysokimi karami.

materiał nadesłany

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy