Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Erasmus+ będzie realizowany w bobowskiej Szkole Podstawowej

Autor: Jacek Kieroński
W ramach projektu Erasmus+ pt. „Zmotywowani do bycia Europejczykami – zmotywowani do nauki” trzynastu nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bobowej wyjedzie na 2-tygodniowe szkolenia językowe i metodyczne do krajów europejskich takich jak: Wielka Brytania, Włochy, Niemcy, Cypr, Malta.

Za sprawą realizowanego projektu nauczyciele bedą mogli skorzystać z bezpłatnych szkoleń językowych, językowo-metodycznych i specjalistycznych. Ponadto wyjazdy na kursy w ramach Erasmus+ to szansa poszerzenia swoich horyzontów, zdobycia nowych doświadczeń zawodowych oraz nawiązania współpracy międzynarodowej między szkołami. Wszystkie indywidualne korzyści, które nabędą uczestnicy projektu mają przełożyć się następnie na uczniów i całe środowisko szkolne, co w efekcie ma na celu podniesienie jakości nauczania w szkole. Młodzież natomiast może brać udział w  międzynarodowych inicjatywach młodzieżowych, a także przedsięwzięciach mających pogłębić dialog.

Szkoła Podstawowa złożyła wniosek na udział w międzynarodowym projekcie w styczniu 2019 r. Natomiast już 30 maja br. kadra szkoły wzięła udział w szkoleniu oraz warsztatach komputerowych eTwinning, na których nauczyciele zarejestrowali się do programu. Inauguracja projektu odbyła się 26 września br.

– Jest to pierwszy program Erasmus+ w naszej gminie – powiedział Paweł Popardowski nauczyciel a zarazem koordynator projektu Erasmus+ w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bobowej. – Z pośród 13 nauczycieli, dziewięciu będzie dokształcać się w zakresie języka angielskiego, a czterech, którzy na codzień uczą języków obcych, będzie odbywało kursy metodyczne. W czasie trwania projektu odwiedzimy pięć krajów. W pierwszym wyjedzie do Anglii udział weźmie dwóch nauczycieli, następnie będą wyjazdy do Włoch, Niemiec, Cypru, Malty. Nauczyciele, którzy mają najniższy poziom zaawansowania języka angielskiego otrzymali materiały wspomagające naukę. Na tą chwilę uczniowie bedą brali udział w projekcie pośrednio – będą realizowali 3 projekty na platformie eTwinning. W przyszłości będziemy chcieli wprowadzić nową metodę nauczania języka. Serdecznie pragnę podziękować Gminie, która od samego początku wspiera naszą inicjatywę za co bardzo dziękujemy”

– Jako szkoła chcemy uczyć naszych uczniów nie tylko podczas lekcji, metodami tradycyjnymi, ale również przy zastosowaniu różnych form innowacyjnych, takich jak chociażby wymiana, kontakty z rówieśnikami z innych krajów, a także mailowo. Bardzo ważne aby przełamywać bariery, a często jest tak, że boimy się własnych wypowiedzi w obcym języku. Projekt Erasmus+ powinien pomóc w pokonywaniu barier, a co najważniejsze język może dzięki niemu stać się językiem komunikacyjnym. Pragnę podziękować panu Pawłowi Popardowskiemu oraz nauczycielom, którzy pomogli we wdrożeniu tego projektu. Mam nadzieje, że będzie on służył rozwojowi szkoły i uczniów” – dodał Adam Urbanek dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bobowej.

Fot: J. Kieroński

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy