Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jeszcze w tym tygodniu przejedziemy do Sącza mostem w Wilczyskach? Wszystko wskazuje, że tak!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wszystko wskazuje na to, że już w bieżącym tygodniu otworzony zostanie remontowany most na rzece Białej.  Tym samym z ulgą odetchną mieszkańcy oraz kierowcy korzystający z drogi powiatowej Wilczyska - Nowy Sącz. Prace remontowe są już na finiszu!

Przeprawa znajduje się w newralgicznym miejscu. Na granicy powiatów nowosądeckiego i gorlickiego, w ciągu drogi powiatowej łączącej Nowy Sącz z Wilczyskami (gmina Bobowa). Od lat agonalny stan mostu dawał się we znaki jego użytkownikom. „Kocie łby” potrafiły przetestować zawieszenie nie jednego samochodu.

Remont przeprawy rozpoczęto 30 września, zgodnie z zapowiedziami prace miały potrwać do 10 grudnia. Aby „objechać” Obecny bardzo zaawansowany stan prac pozwala mieć nadzieje, że jeszcze w tym tygodniu most oficjalnie zostanie otwarty. Trwają prace wykończeniowe. Wartość zadania realizowanego przez Powiat Nowosądecki to ok. 670 tysięcy złotych, z czego blisko 200 tysięcy złotych przeznaczyło na ten cel Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

Jak wygląda most po remoncie? Miejsce kostki brukowej zajął asfalt, wzmocniono także płytę mostu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych wyremontowano także bariery.

fot. B.Serafin

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy