Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Starosta Gubała bez rekomendacji klubu PiS. Czy poda się do dymisji?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Od kilku tygodni słychać było różne zgrzyty na linii starosta gorlicki a struktury powiatowe Prawa i Sprawiedliwości. Mówiło się o odwołaniu starosty Marii Gubały, którą to po ubiegłorocznych wyborach, właśnie klub PiS zgłosił na to stanowisko. Dzisiaj, starosta gorlicki wydał oświadczenie, w którym oficjalnie zabiera głos w tej sprawie.

Jak czytamy w oświadczeniu Marii Gubały opublikowanym na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz fanpejdżu tej instytucji, klub radnych Prawa i Sprawiedliwości powiatu gorlickiego cofnął jej rekomendację na to stanowisko. Według oceny Gubały, cofnięcie rekomendacji wynikało z jej jednoznacznego stanowiska wyrażającego sprzeciw wobec realizacji działań wynikających z aktualnego zapotrzebowania politycznego. Mimo cofnięcia rekomendacji Starosta Gubała nie zamierza rezygnować ze stanowiska, posiada bowiem poparcie pozostałych radnych powiatowych a akceptację dla jej postawy mają wyrażać inne środowiska samorządowe.

O komentarz do sprawy próbowaliśmy poprosić przewodniczącą zarządu PiS w powiecie gorlickim Barbarą Bartuś, do teraz jednak nie otrzymaliśmy go.

Treść pełnego oświadczenia starosty Marii Gubały poniżej:

Przed rokiem, z woli wszystkich Radnych Powiatu Gorlickiego zostałam powołana na funkcję Starosty Gorlickiego, a zarazem Przewodniczącego Zarządu Powiatu. Funkcję tę objęłam z rekomendacji Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Przez okres roku, wspólnie z koalicyjnym Zarządem realizowaliśmy – zgodnie ze wskazaniami Rady Powiatu – wszystkie bieżące zadania, dbając zarazem o rozwój Powiatu, w szczególności w obszarach ochrony zdrowia, edukacji, rynku pracy, pomocy rodzinie oraz infrastruktury drogowej i porządkowania zasobu geodezyjnego. Wymiarem efektywności tych działań jest fakt zrealizowania zadań pro-rozwojowych na kwotę przekraczającą 50 mln złotych.
Stanęłam jednakże w pewnym momencie przed koniecznością wyboru pomiędzy pragmatycznym działaniem samorządowca, a wskazaniami ze strony rekomendującego mnie ugrupowania, wyrażającymi oczekiwanie podejmowania działań na bieżące zapotrzebowanie polityczne. W mojej ocenie, jak i chyba wielu innych osób zasadniczą przesłanką działania samorządu jest służba Mieszkańcom, a nie realizowanie celów politycznych jakichkolwiek ugrupowań.
Moje jednoznaczne stanowisko zaskutkowało cofnięciem mi rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości do pełnienia funkcji Starosty Gorlickiego, a tym samym Przewodniczącego Zarządu Powiatu.

Oświadczam, iż nie zamierzam złożyć z tego tytułu rezygnacji, tym bardziej, iż posiadam pełne poparcie i aprobatę wszystkich pozostałych Radnych Powiatu, co więcej odbieram też liczne sygnały akceptacji mojej postawy ze strony innych środowisk samorządowych.

fot. archiwum

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy