Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Z policyjnej kroniki: 21-latek uciekał przed policją w Siedliskach. Kolizja z sarną w Wilczyskach.

Autor: Mateusz Książkiewicz
W ubiegłym tygodniu na terenie gminy Bobowa doszło do zatrzymania prawa jazdy 21-letniemu mieszkańcowi Siedlisk, który jadąc BMW przekroczył prędkość o 50km/h w terenie zabudowanym oraz nie zatrzymał się do kontroli. tego samego dnia o poranku doszło do zderzenia z sarną w Wilczyskach.

Do pierwsze z opisywanych zdarzeń doszło, we wtorek 3 grudnia br. Policjanci prowadzili kontrolę prędkości na drodze w Siedliskach. W czasie jej trwania dokonali pomiaru prędkości pojazdu BMW, które w obszarze zabudowanym miało o 50km/h więcej niż prędkość dopuszczalna. Kierujący nim 21-letni mieszkaniec Siedlisk, nie zatrzymał się do jednak kontroli, dlatego funkcjonariusze podjęli pościg.

– Kierujący BMW tłumaczył się, że zaczął uciekać, ponieważ zdawał sobie sprawę, że przekroczył dopuszczalną liczbę puntów karnych i bał się, że straci prawo jazdy – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik gorlickiej policji. – Ostatecznie stracił on prawo jazdy. Dodatkowo odpowiadał będzie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę, bo decydując się na taki ruch, popełnił przestępstwo.

W tym samym dniu o poranku miała miejsce kolizja z sarną.

– O godzinie 6:50 w Wilczyskach mieszkaniec Jankowej kierując Seatem potrącił sarnę, która wbiegła na jezdnię pod jego pojazd – dodaje rzecznik. – Padłe zwierzę zostało zabrane przez specjalistyczną firmę, zaś właściciel pojazdu poinformowany o możliwości dochodzenia roszczeń odszkodowawczych na drodze postępowania cywilnego.  

fot. B.Serafin (ilustracyjne)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy