Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów. Od niedawna także w Bobowej – Siedliskach!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Hydrotech - stacja kontroli pojazdów, wulkanizacja oraz warsztat mieszczący się w Siedliskach koło Bobowej od niedawna oferuje wszystkim zainteresowanym klientom dynamiczną metodę wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów. Mimo iż producenci samochodów obiecują, że olej w skrzyni automatycznej jest dożywotni, mechanicy i fachowcy od skrzyń są zupełnie odmiennego zdania.

Co raz więcej samochodów posiada automatyczną skrzynię biegów. Producenci aut, mimo iż nie przewidują wymiany oleju w takiej skrzyni, zakładają okres użytkowania pojazdu na około 6 lat i przebieg około 180-200 tysięcy. Należy pamiętać też, że olej znajdujący się w automatycznej skrzyni biegów ulega degradacji oraz starzeniu. Biorąc to pod uwagę wyspecjalizowani mechanicy zajmujący się serwisem skrzyń automatycznych zalecają stałą kontrolę oleju oraz jego pierwszą wymianę po przejechaniu 45-90 tys. km a następne co 30-40 tys. km. Zabieg serwisowy związany z wymianą oleju (płynu ATF) znacznie wydłuża żywotność skrzyni oraz, co ciekawe, często umożliwia szybkie wykrycie ewentualnych nawet drobnych usterek, co w konsekwencji może uchronić właściciela przed kosztownym remontem przekładni. Zasada kontroli poziomu i wymiany oleju dotyczy również aut z dużym przebiegiem przekraczającym 90 000 km.

Wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów najlepiej dokonać metodą dynamiczną. Tylko ona zapewnia skuteczną wymianę zużytego oleju na nowy. Wykonując wymianę metodą statyczną (grawitacyjną) wymieniamy tylko ok. 40-50% oleju. Przy metodzie dynamicznej skrzynia, jej przekładnie płukane są w nowym oleju. Pozwala to na usunięcie w pełni zużytego, przepracowanego oleju.

– Urządzenie, które posiadamy w naszym warsztacie obsługuje prawie wszystkie skrzynie automatyczne zamontowane w samochodach rynku europejskiego jak i USA – mówi Daniel Warzecha, właściciel firmy Hydrotech – skład budowlany, stacja kontroli pojazdów, wulkanizacja oraz serwis pojazdów.  – Jego producent, firma Ravenol gwarantuje że jest to jedno z najlepszych urządzeń do dynamicznej wymiany oleju dostępnych obecnie w Polsce. Maszyna pozwala w pełni monitorować i kontrolować stan oraz przebieg wymiany oleju. Posiada również adaptery pozwalające podpiąć ją do prawie każdej automatycznej skrzyni biegów. Podczas wymiany oleju, wymieniamy także filtr skrzyni biegów o ile tylko konstrukcja skrzyni na to pozwala. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu, wytłumaczymy cały proces jak i umówimy na wymianę.

fot. M.Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy