Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Koronawirus w powiecie gorlickim. Jedna osoba potwierdzona, druga oczekuje na wynik!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiaj, 24 marca br. około godziny 14:30 biuro prasowe Wojewody Małopolskiego poinformowało o kolejnych 10 przypadkach osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Wśród nich jest mężczyzna z powiatu gorlickiego, przebywający dotychczas na kwarantannie domowej oraz dwójka niepełnoletnich dzieci z powiatu nowosądeckiego. Na wynik testu oczekuje w gorlickim szpitalu wciąż pacjent, który trafił z podejrzeniem zarażenia. Lecznicę zamknięto!

– Potwierdzenia dotyczą mieszkańców powiatu myślenickiego: kobiety i mężczyzny w sile wieku oraz niepełnoletniego – czytamy w komunikacie Biura Wojewody. – Badania potwierdziły zakażenie także u dwojga mieszkańców powiatu wadowickiego (kobiety i mężczyzny w sile wieku) oraz dwojga niepełnoletnich mieszkańców powiatu nowosądeckiego, a także młodej kobiety z powiatu brzeskiego. Wszyscy czują się dobrze. Będą przebywać w izolacji domowej. Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono również u kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego oraz mężczyzny w sile wieku z powiatu gorlickiego. Te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest stabilny. Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 43 osób.

To pierwszy potwierdzony przypadek zakażonej osoby koronawirusem w powiecie gorlickim. Również dzisiaj o poranku zamknięty został oddział wewnętrzny gorlickiego szpitala po tym jak do lecznicy trafił w nocy pacjent z objawami przypominającymi wirus COVID-2.  Mężczyzna, najprawdopodobniej z Krempnej (powiat jasielski) został poddany testowi na obecność koronawirusa. Od wyników zależeć będą dalsze decyzje co do zamkniętego na tą chwilę szpitala.

W sąsiednim powiecie nowosądeckim są cztery potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – mężczyzna w sile wieku, młoda kobieta oraz dwoje niepełnoletnich.

Raport dotyczący koronawirusa dla powiatu gorlickiego przedstawia się następująco: 1 osoba z wynikiem pozytywnym, 1 osoba hospitalizowana, 468 w kwarantannie domowej oraz 870 pod nadzorem epidemiologicznym.

fot. ilustracyjne

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy