Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ponad 21 litrów krwi z Bobowej będzie ratowało życie innym (TV)

06.03.2020 Autor: Mateusz Książkiewicz
W minioną niedzielę (tj. 01.03.2020 r.) w Bobowej odbyła się kolejna już akcja oddawania krwi zorganizowana przy współpracy trzech klubów Honorowych Dawców Krwi. W czasie akcji krew oddało 48 osób, co dało łącznie ponad 21 litrów tego bezcennego płynu.

Zbiórkę krwi w sali widowiskowej Koronka mieszczącej się przy bobowskim rynku przeprowadzili pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gorlicach. Na akcję krwiodawstwa stawili się nie tylko mieszkańcy gminy i miasta Bobowa ale także Łużnej i okolic, bowiem od pewnego czasu odbywa się ona przy współpracy trzech klubów: Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy UM w Bobowej, Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej, Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „FRATRES”.

Według podsumowania, które dokonali pracownicy RCKiK w Gorlicach w dniu akcji zgłosiło się 55 chętnych osób z czego po badaniu lekarskim oraz wywiadzie zakwalifikowanych zostało 48 osób. To pozwoliło na uzyskanie sumarycznego wyniku ponad 21 litrów krwi.

fot. B. Serafin

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)