Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 16 października 2021

Ponad 21 litrów krwi z Bobowej będzie ratowało życie innym (TV)

06.03.2020 || Kategorie: Gmina Bobowa, Zdrowie || Autor: Mateusz Książkiewicz

W minioną niedzielę (tj. 01.03.2020 r.) w Bobowej odbyła się kolejna już akcja oddawania krwi zorganizowana przy współpracy trzech klubów Honorowych Dawców Krwi. W czasie akcji krew oddało 48 osób, co dało łącznie ponad 21 litrów tego bezcennego płynu.

Zbiórkę krwi w sali widowiskowej Koronka mieszczącej się przy bobowskim rynku przeprowadzili pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gorlicach. Na akcję krwiodawstwa stawili się nie tylko mieszkańcy gminy i miasta Bobowa ale także Łużnej i okolic, bowiem od pewnego czasu odbywa się ona przy współpracy trzech klubów: Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy UM w Bobowej, Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej, Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „FRATRES”.

Według podsumowania, które dokonali pracownicy RCKiK w Gorlicach w dniu akcji zgłosiło się 55 chętnych osób z czego po badaniu lekarskim oraz wywiadzie zakwalifikowanych zostało 48 osób. To pozwoliło na uzyskanie sumarycznego wyniku ponad 21 litrów krwi.

fot. B. Serafin