Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Czwarta osoba z powiatu zakażona SARS-CoV-2. Jest to starsza kobieta!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiaj, tj. 6 kwietnia br. w godzinach popołudniowych potwierdzony został czwarty przypadek osoby zakażonej koronawirusem w powiecie gorlickim. Jest to osoba z tego samego "ogniska" co pozostałe trzy osoby. Starsza kobieta pozostaje w izolacji domowej.

Małopolska Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna poprzez biuro prasowe Wojewody Małopolskiego poinformowała o kolejnych przypadkach osób zakażonych na terenie województwa.

– Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób – czytamy w komunikacie z godz. 17, dn. 6 kwietnia br. – W tej grupie jest 1 kobieta i 7 mężczyzn, w wieku od 17 do 69 lat, z Krakowa (3 osoby), powiatu wielickiego (2 osoby), bocheńskiego (1 osoba), brzeskiego (1 osoba) i gorlickiego (1 osoba). 3 osoby z tej grupy przebywają w izolacji, a pozostałe są hospitalizowane. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 349 osób.

– Potwierdzona dzisiaj osoba, to starsza kobieta, która pochodzi z tego samego ogniska zakażeń co poprzednie trzy – mówi Jadwiga Wójtowicz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach. – Jest to członek najbliższej rodziny “pacjenta zero” w naszym powiecie. Osoba przebywała do tej pory cały czas w kwarantannie. Przy poprzednim teście otrzymała wynik negatywny. Obecnie pozostaje w izolacji domowej. Jej stan cały czas monitorują służby medyczne. Pozostałe trzy osoby z jej rodziny, zakażone wirusem są hospitalizowane. Optymistyczne są dla nas wyniki testów osób, które miały kontakt z zakażonym lekarzem w ośrodku zdrowia w Ropie. Jak do tej pory 80% wyników, które do nas spłynęły są negatywne. Czekamy na pozostałe.

W tej chwili poddanych kwarantannie osób z powiatu gorlickiego jest 795 osób. Z czego 87 z decyzji, a 694 tzw. granicznej. 14 osób poddanych jest kwarantannie instytucjonalnej granicznej.

fot. M. Książkiewicz – (na zdjęciu: polowa izba przyjęć zorganizowana przed szpitalem w Gorlicach)

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy