Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ósmoklasisto! Warto pomyśleć o wyborze szkoły. ZSZ w Bobowej możesz poznać online!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Pandemia koronawirusa zmieniła nasze dotychczasowe życie. Pracodawcy, jeśli tylko jest możliwość umożliwiają pracę zdalną. Zakupy jeszcze chętniej robimy przez Internet. Do "sieci" przeniosła się nauka, a nawet niedzielna Msza Św. Mając na uwadze wszelkie wprowadzone zasady i ograniczenia także szkoły średnie otwierają swoje drzwi online.

– Zachowując obowiązujące zasady bezpieczeństwa, przygotowaliśmy nową, szeroką ofertę edukacyjną dla absolwentów szkół podstawowych – mówi Wojciech Szafraniec, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Wyspiańskiego w Bobowej. – Znalazły się w niej znane i będące w ścisłej czołówce potrzeb rynku pracy zawody, nauczane w technikum i szkole branżowej pierwszego stopnia. Jak się okazuje ich posiadacze nie mogą narzekać na brak pracy nawet w wyjątkowej sytuacji, której teraz doświadczamy.

Czas wymuszonej nieobecności uczniów w szkole, pracownicy ZSZ Bobowa postanowili wykorzystać. Poprawiane są warunki lokalowe szkoły i internatu, remontowane oraz wyposażane są kolejne pomieszczenia i klasopracownie, co z pewnością podniesie komfort, bezpieczeństwo i wygodę ich użytkowania.
W wielu miejscach prowadzone są prace poprawiające estetykę i wystrój pomieszczeń.

– Sytuacja, której wszyscy obecnie doświadczamy ukazała dobre strony życia, nauki i pracy w mniejszych miejscowościach – dodaje dyrektor ZSZ Bobowa. – Tutaj skutki przymusowej izolacji nie są tak dotkliwe jak w dużych miastach. Dotyczy to również szkół, w których uczy się mniejsza ilość młodzieży. Ponieważ prognozy dotyczące następnych miesięcy nie są jednoznacznie pozytywne, zauważa się tendencję do unikania dużych skupisk ludzkich jako potencjalnie niebezpiecznych. To zwiększa zainteresowanie rodziców i ich dzieci placówkami zlokalizowanymi w spokojniejszej okolicy. Z doświadczeń ZSZ w Bobowej wynika również fakt, iż wielu uczniów w ciągu roku szkolnego przeniosło się do tej szkoły z placówek w okolicznych miastach z powodu kłopotliwego dojazdu, późnego kończenia zajęć czy innych problemów, właściwych dużym ośrodkom. Nie wszyscy chętni mogli jednak dokonać przeniesienia z prozaicznego chociażby powodu braku miejsc na niektórych kierunkach.

Ze względu na specyficzne warunki i brak możliwości przeprowadzenia popularnych w poprzednich latach “dni otwartych” oferta edukacyjna ZSZ Bobowa dostępna jest na stronie internetowej szkoły, a także w lokalnych mediach. Warto zaobserwować lub polubić profil szkoły w znanym portalu społecznościowym. Na profilu znaleźć można ciekawe filmiki oraz fotograficzne wspomnienia. Dyrekcja szkoły zachęca do kontaktu telefonicznego ale także poprzez e-mail czy wiadomości na fb.

– Mamy nadzieję, iż rzeczywistość okaże się dla nas wszystkich łaskawa i już niebawem będziemy mogli się spotkać w murach naszej, dobrze Wam znanej szkoły – kończy dyrektor.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy