Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa, ul. Grunwaldzka: 9-latka wbiegła wprost pod samochód

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wczoraj, 13 stycznia br. w godzinach popołudniowych na przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej (droga wojewódzka nr 981) w miejscowości Bobowa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz pieszego, 9-letniej dziewczynki mieszkanki Bobowej. W miejscu potrącenia występowały utrudnienia, ruch pojazdów był prowadzony wahadłowo. 

Dokładnie o godzinie 13:20 służby zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym w Bobowej na ul. Grunwaldzkiej. 9-letnia dziewczynka, mieszkanka Bobowej biegnąc chodnikiem wzdłuż drogi, nie rozglądając się wbiegła wprost pod koła jadącej skody, którą kierował także mieszkaniec Bobowej.

– Do potrącenia 9-latki doszło na przejściu dla pieszych – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Według wstępnych ustaleń dziewczynka najprawdopodobniej wbiegła wprost pod najeżdżający samochód. Na miejscu był Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił jej na miejscu pomocy. Następnie ratownicy przekazali 9-latkę pod opiekę rodzicom. W tej sprawie będą prowadzone czynności wyjaśniające.

Dziewczynka, która wpadła pod samochód nie wymagała hospitalizacji, doznała ogólnych potłuczeń ciała. Warto w tym miejscu przypomnieć wszystkim rodzicom o konieczności przypominania zasad bezpieczeństwa swoim pociechom.  Zwłaszcza podczas pokonywania przejść dla pieszych, jak i skrzyżowań.

fot. B. Serafin

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy