Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dwudziestolatek z Szalowej był pijany i agresywny. Policja komentuje wczorajsze dachowanie w Siedliskach

Autor: Mateusz Książkiewicz
Agresja wobec funkcjonariuszy oraz personelu medycznego, jazda na podwójnym gazie, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym to długa lista przewinień 20-letniego mieszkańca Szalowej (gmina Łużna), który wczoraj (tj. 17 czerwca) doprowadził do dachowania pojazdu. Mężczyzna jest znany policji, bowiem wcześniej, w lutym br. ukradł on samochód w Bobowej.

Dzisiaj o poranku uzyskaliśmy szeroki komentarz gorlickiej policji w tej sprawie.

– Zgłoszenie o zdarzeniu w Siedliskach wpłynęło o godzinie 19:55 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i dotyczyło dachowania samochodu – mówi naszemu portalowi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Wstępne ustalenia przybyłych na miejsce policjantów wskazują, że 20-letni mieszkaniec Szalowej kierując fiatem sedici nie dostosował prędkości na skutek czego zjechał na przeciwległy pas ruchu po czym zjechał z drogi uderzając w przystanek autobusowy, ogrodzenie, znak drogowy i latarnie. Rzeczy te oraz sam samochód zostały kompletnie zniszczone. Pojazd ostatecznie zatrzymał się na dachu. W trakcie czynności okazało się, iż kierujący jest nietrzeźwy. Badanie trzeźwości wykazało 1,87 promila w wydychanym powietrzu. Mimo iż mężczyzna sam wydostał się z samochodu, mężczyźnie udzielona została pomoc medyczna przez obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego. Po czym został zabrany do gorlickiego szpitala. Prawo jazdy kierowcy zostało zatrzymane. Mieszkaniec Szalowej był od początku bardzo agresywny, początkowo wobec strażaków, policjantów a następnie ratowników i już w szpitalu personelu medycznego, dlatego policjanci zdecydowali o umieszczeniu mężczyzny w izbie wytrzeźwień gdzie trafił tego samego wieczoru. Kierujący fiatem, odpowie zarówno za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie ewentualnego zagrożenia w ruchu drogowym.

Wszyscy mieszkańcy z przerażeniem przyglądali się powstałym w wyniku zdarzenia uszkodzeniom. Tym bardziej, że znajdujący się przy drodze wojewódzkiej przystanek autobusowy jest popularnym miejscem przesiadkowym a samym chodnikiem często poruszają się osoby. Całe szczęście w wyniku wypadku nikt inny nie ucierpiał. Mężczyzna, który kierował Fiatem podróżował sam. Warto dodać, że ten sam 20-latek kilka miesięcy temu ukradł samochód spod delikatesów centrum w Bobowej:  Bobowa: zuchwała kradzież samochodu. Mamy zdjęcia złodzieja i samochodu którym przyjechał! Czy ktoś go rozpoznaje?

O wczorajszym dachowaniu w Siedliskach przeczytacie natomiast tutaj: Siedliska: fiat sedici staranował wiatę autobusową, oświetlenie i ogrodzenie!

fot. A.Janus

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy