Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Szkoła Podstawowa w Brzanie świętowała swoje 50-lecie. Z tej okazji poświęcono sztandar!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiejszego przedpołudnia (tj. 13 października br.) Mszą Święta w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Bobowej rozpoczęły się obchody 50-lecia powstania Szkoły Podstawowej w Brzanie. Jubileusz stał się okazją do poświęcenia oraz przekazania młodzieży szkolnej sztandaru. 

Na wyjątkowej uroczystości półwiecza powstania Szkoły Podstawowej w Brzanie pojawiło się wielu gości, wśród nich m.in.: starosta gorlicki Maria Gubała, burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, sekretarz Gminy Bobowa Zdzisława Iwaniec, kierownicy i dyrektorzy jednostek samorządu gminnego, dyrektorzy szkół średnich, radni Powiatu Gorlickiego oraz gminy Bobowa.

Wszystkich przybyłych na obchody 50-lecia powiat dyrektor placówki Andrzej Skórki, który będąc przy głosie, przedstawił rys historyczny szkoły oraz najważniejsze daty w jej historii. Wartym wspomnienia jest, chociażby 10 stycznia 1971 roku, kiedy to w mroźną zimę szkołę otwarto i naukę w niej rozpoczęli uczniowie. Pierwszym dyrektorem został wówczas Mieczysław Król, pracowało z nim sześciu nauczycieli. Troje z nich było dzisiaj obecnych na uroczystości. W 1986 roku przez okres pięciu następnych lat funkcje dyrektora sprawowała Maria Myśliwiec. Zaś obecny w 1991 roku dyrektorem został Andrzej Skórski, który jest nim do dzisiaj. Wśród ważnych dat jest także 1998 roku, kiedy to przy wsparciu samorządu i ówczesnego wójta Antoniego Durlaka oddano do użytku salę gimnastyczną. W 2012 roku powstało pierwsze boisko ze sztuczną nawierzchnią a kilka lat później siłownia zewnętrzna. Dzisiaj w szkole działa świetlica, przeprowadzono liczne remonty, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, w każdej sali jest tablica multimedialna. Przez ponad 50-letni okres szkołę w Brzanie ukończyło 721 uczniów.

– Przez wszystkie lata działalności naszej szkoły staramy się rozwijać różnorodne talenty naszych uczniów – mówił Andrzej Skórki do zebranych na uroczystości. – Udało nam się zorganizować mnóstwo wycieczek i wyjazdów. Zrealizowaliśmy jako jednostka wiele zadań inwestycyjnych jak i projektów i za to wszystko dziękuję władzom samorządowym, organowi prowadzącemu jak i nadzorującemu oraz kadrze pedagogicznej. 

fot. M. Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy