Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowska orkiestra WOŚP zagrała po raz dziewiąty! Ile zebrano?

Autor: Mateusz Książkiewicz

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał także w Bobowej. W Polsce po raz trzydziesty, zaś na terenie gminy miasta Bobowa dziewiąty raz. Wolontariusze w liczbie aż 60-ciu obecni byli wczoraj w okolicach kościołów oraz sklepów. Z jakim skutkiem? Przeczytajcie...

Bobowa zagrała w 30. finale WOŚP. Wolonatriuszy można było spotkać w okolicy kościołów i sklepów

Środki zebrane w tym roku do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozwolą na doposażenie szpitali w sprzęt okulistyczny. Dlaczego?

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

– czytamy na stronie WOŚP.

Bobowa od 9 lat włącza się aktywnie w orkiestrową grę

Był styczeń 2014 roku, kiedy pierwszy raz przygotowano orkiestrowy finał w Bobowej (zerknijcie do archiwum: Pierwszy finał WOŚP w Bobowej za nami!). Wczoraj, tj. 30 stycznia jak każdego roku wolontariusze kwestowali na terenie całej gminy Bobowa. W akcję włączyli się uczniowie oraz wychowawcy ze szkół w: Bobowej (także tych ponadpodstawowych), Stróżnej, Jankowej, Brzanie, Siedliskach oraz przedszkola samorządowego w Bobowej. Wraz z nimi obecni byli członkowie Bobowskiej Grupy Motocyklowej “Sokół”

Konto 30. finału WOŚP zasili 39 516,06zł z puszek bobowskich wolontariuszy

Rekordu w sumie zebranych środków nie było, ale przecież nie rekordy tutaj chodzi. Kwota jaką uzyskali wolontariusze w minioną niedzielę było to 39 516,06zł. W roku ubiegłym było to 40 869,36 zł. Najwięcej zebrano podczas 28. finału w 2020 roku – 49768,66zł.

Bobowska orkiestra od 9 lat jest częścią gorlickiego sztabu WOŚP. Działania na terenie gminy i miasta Bobowa koordynuje Adam Urbanek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej.

fot. J. Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy