Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Szkoła Modelowa w Bobowej jedyną w powiecie. Umowę wręczyła Marta Malec-Lech

Autor: Mateusz Książkiewicz

Wczoraj, 13 stycznia br. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bobowej odbyło wręczenie umowy grantowej na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych w ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzowej. Godnym uwagi jest to, że będzie to jedyna placówka szkolna objęta tym projektem w powiecie gorlickim. W wydarzeniu wzięła udział Marta Malec-Lech członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Uroczystość wręczenia umowy gruntowej na zakup urządzeń cyfrowych w ramach Pakietu Edukacyjnego Województwa Małopolskiego.

Szkoły Modelowe projektu Humine to innowacyjny program Województwa Małopolskiego uruchomiony jako jedyny w kraju.

Projekt polega na unowocześnieniu małopolskich szkół. Wybraliśmy do niego 22 placówki modelowe na terenie całego Województwa Małopolskiego. Jedyną z nich jest Szkoła Podstawowa w Bobowej i to właśnie w niej będziemy dokonywać transformacji. Chcemy aby dzieci, młodzież nabywały pewnych umiejętności z wykorzystania narzędzi technologicznych, cyfrowych. Wszystko po to by nauka była bardziej efektywna, a uczniowie szybciej nabywali wiedzę. Dlatego wprowadzamy metodę nauczania STEAM. Polega ona na tym, że dziecko doświadcza i eksperymentuje. Nie spędza czasu czasu wyłącznie przed tablicą i w ławce, ale uczy się rozwiązywać problemów, nawiązuje relacje i też nabywa umiejętność cyfrowe –

mówi Marta Malec-Lech, członek Województwa Małopolskiego.

We środę, 13 stycznia 2022 roku w jednej z sal lekcyjnych Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bobowej odbyło się wręczenie umowy grantowej potwierdzającej przyznanie środków na realizację projektu. Dokument odebrał z rąk Marty Malec Lech, członka Zarządu Województwa Małopolskiego, dyrektor Szkoły Adam Urbanek oraz burmistrz miasta Bobowa Wacław Ligęza. W wydarzeniu tym udział także wzięli: Marta Mordarska i Jadwiga Wójtowicz – radne Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Małgorzata Molendowicz – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej.

Otrzymane środki pozwolą m.in. na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych, pomocy dydaktycznych oraz oprogramowania w celu umożliwienia transformacji cyfrowej. Pozwolą one na wprowadzenie do nich elementów nauczania metodą STEAM z wykorzystaniem koncepcji Kompetencji 4.0. Transformacja będzie realizowana w ramach projektu koordynacyjnego pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania”.

Działania w ramach inicjatywy szkół modelowych nie oznaczają tylko modernizacji infrastruktury lecz realizację systemowych zmian w zakresie kompetencji cyfrowych czyli nabycia niezbędnej wiedzy i umiejętności przez całą społeczność szkolną – nauczycieli, uczniów, rodziców, aby być szkołą XXI wieku.

Więcej informacji w materiale filmowym. Jego sponsorem jest Libropol – regularne linie autobusowe i wynajem autokarów.

fot. Bobowa24.pl – uroczystość przekazania umowy grantowej w ramach Pakietu Edukacyjnego – program HUMINE

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy