Marzena Oleś Kluska czarna owca kandydat do sejmiku Województwa Małopolskiego

A Klasa piłkarska. KS Bobowa rozgromiła Sokoła-nielota

Autor: Mateusz Książkiewicz

Piłkarze KS Bobowa rywalizujący w A Klasie (grupa Nowy Sącz/Gorlice) w ostatnią niedzielę rozbili na własnym boisku Sokoła Staszkówka aż 5:1. Po pierwszej połowie podopieczni trenera Krzysztofa Flądry prowadzili już 3:0, a mogli wyżej.

Gospodarze grali szybko i z pomysłem, z czym kompletnie nie radzili sobie przyjezdni ze Staszkówki. Bobowianie raz po raz zaskakiwali przeciwników akcjami z bocznych sektorów boiska. Bramkarz Sokoła miał rękawice pełne roboty i kilkukrotnie wybronił swój zespół przed jeszcze wyższymi stratami. Ogółem KS Bobowa zwyciężyła 5:1 notując swoją czternastą ligową wygraną w tym sezonie (przy czterech remisach i dwóch porażkach).

Dzięki takiemu dorobkowi zespół z Bobowej zajmuje drugie miejsce w lidze ze stratą pięciu punktów do lidera, Białej Brunary. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki. Najbliższy pojedynek bobowian odbędzie się w niedzielę o godz. 11.30. KSB zagra w gości z Naftą Kryg.

KS Bobowa – LKS Sokół Staszkówka 5:1 (3:0)

Gole: 1:0 Budzyn 36, 2:0 Świątański 40, 3:0 Podobiński 45, 4:0 Zieleń 82, 4:1 Jamrozy 85, 5:1 Świątański 89.

Skład KSB: Barczyk – Gerlak, Kamil Flądro, Krzysztof Flądro, Zieleń – Radzik (75 Patryk Kruczek), Budzyn, Łaskawski, Karol Kruczek (85. Faron) – Świątański, Podobiński.

Żółte kartki: Podobiński, Łaskawski, Faron, Świątański – Gąsior (dwie i czerwona kartka w 75. minucie), Oleśniewicz, Dyl.