Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa: szóstka laureatów konkursu wiedzy o Polskim Sejmie pojedzie do Warszawy!

Autor: Mateusz Książkiewicz

We wtorek, 14 czerwca w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej przy ulicy Grunwaldzkiej 10 odbył się konkurs o Polskim Sejmie. Zmagania młodzieży szkolnej poprzedziła bardzo ciekawa prelekcja Jana Morwińskiego - dyrektora Biura Komunikacji Społecznej w Kancelarii Sejmu. Poznajcie szóstkę laureatów, którzy pojadą na trzydniową wycieczkę do Warszawy!

14 czerwca sala gimnastyczna ZSZ Bobowa wypełniła się uczniami tejże placówki oraz zaproszonymi ósmoklasistami z sąsiadującej Szkoły Podstawowej im. S. Staszica w Bobowej. Konkursowe zmagania poprzedziło spotkanie z dyrektorem Biura Komunikacji Społecznej w Kancelarii Sejmu Janem Morwińskim oraz Barbarą Bartuś – Posłem na Sejm RP.

Zarówno dyrektor biura w Kancelarii Sejmu, jak i pochodząca z Lipinek Poseł, przybliżyli zebranym historię oraz zasady funkcjonowania Sejmu RP. Dyrektor Morwiński zaprezentował interesującą prezentację zawierającą historyczne zdjęcia. Młodzież z uwagą słuchała również ciekawostek z sejmowego życia.

Na zakończenie spotkania, uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu składającego z 20 pytań. Mieli na to 30 minut. Następnie prace zostały sprawdzone, a komisja konkursowa ogłosiła zwycięzców:

miejsca 3: Julia Kędzierska, Maria Ćwikła
miejsca 2: Dawid Faron, Kacper Olejnik
miejsca 1: Szymon Ptaszkowski, Jachowicz Magdalena

Trzydniowa wycieczka do Warszawy dla laureatów konkursu

Najlepsi zawodnicy, a dokładniej szczęśliwa szóstka, weźmie udział w trzydniowym pobycie w Warszawie. Wycieczka rozpocznie się już 21 czerwca, czyli za kilka dni. Podczas wyjazdu uczniowie odwiedzą m.in. Sejm RP, Pałac Prezydencki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowe, czy Łazienki Królewskie. Organizatorzy przewidzieli także integrację młodzieży. Warto bowiem dodać, że na wycieczkę wybiorą się laureaci z takich placówek szkolnych jak: Zespół Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach, Liceum Ogólnokształcącym im. A. Grottgera w Grybowie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Nawojowej, Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Grybowie oraz Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 im. Bohaterów Westerplatte w Gorlicach.

fot. M. Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy