Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Co sprawdza bank przed udzieleniem kredytu?

Autor: Mateusz Książkiewicz

Zdarzają się sytuacje, w których wzięcie kredytu gotówkowego okazuje się jedynym możliwym rozwiązaniem. Kredyt na mieszkanie, wakacje, budowę domu czy aranżację nowego mieszkania może okazać się bardzo pomocnym. Zanim jednak zdecydujesz się na kredyt gotówkowy, powinieneś wiedzieć o kilku istotnych kwestiach.

Ktoś, kto nie miał z nim nigdy wcześniej do czynienia, zapewne nie wie, na co powinien się przygotować zanim uda się do banku czy czym jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania. 

Kredyt gotówkowy – jak przygotować się do wizyty w banku?

Wzięcie kredytu gotówkowego w placówce bankowych wiąże się z szeregiem formalności. Nie sposób ich jednak uniknąć. To właśnie pozytywna weryfikacja pożyczkobiorcy umożliwia udzielenie pożyczki przez bank. Na Co powinieneś się przygotować?

Zanim bank wyda decyzję kredytową, czyli pisemną informację o tym, czy może Ci udzielić pożyczki i ile może wynieść całkowita kwota kredytu (bez kosztów kredytowanych), będzie musiał sprawdzić Twoją zdolność kredytową. Aby było to możliwe, będziesz musiał dostarczyć istotne dokumenty – takie jak na przykład umowa o pracę, z której wynika, ile zarabiasz każdego miesiąca. Oprócz tego, bank sprawdzi czy nie znajdujesz się w bazach dłużników (między innymi w Biurze Informacji Kredytowej). Jeśli więc nie opłacasz terminowo rachunków za abonament, czy dalej zalegasz ze spłatą wcześniejszej pożyczki, wynik decyzji kredytowej może być kiepski…

A może kredyt gotówkowy online?

Ciekawym rozwiązaniem jest także kredyt wzięty za pośrednictwem bankowości internetowej. W tym przypadku jednak musisz przygotować się na taką samą procedurę, jaka obowiązuje w przypadku brania kredytu gotówkowego osobiście w placówce bankowej. Korzystny kredyt, na przykład http://kredytnakazdycel.pl/kredyt-gotowkowy-na-20-lat/, może Ci zostać udzielony dopiero w chwili, w której bank będzie pewien, że będziesz w stanie zwrócić mu całą kwotę – wraz z sumą kredytowanych kosztów. Bankowość internetowa jest bardzo intuicyjna – w końcu nie musisz udawać się osobiście do banku – jednak sama procedura wydania decyzji kredytowej wygląda bardzo podobnie. 

Kredyt – na co powinieneś zwrócić uwagę?

Zanim jednak udasz się do banku z niezbędną dokumentacją, powinieneś również przygotować się do tego… do której placówki się wybrać – i zapoznać z najważniejszymi kwestiami, które w znaczny sposób wpłyną na wysokość Twoich rat oraz Twoją satysfakcję z wziętej pożyczki. Jedna z najistotniejszych kwestii to roczna stopa oprocentowania RRSO, które może przybrać postać stałą albo zmienną.

Jeśli stopa oprocentowania kredytu będzie stała, wówczas Twoje raty mogą być większe – jednak będziesz miał pewność tego, iż każda z nich będzie wynosiła tyle samo. Dla przykładu, jeśli stopa oprocentowania RRSO wynosi 9%, będzie ona taka sama aż do momentu, w którym cała kwota kredytu wraz z odsetkami wróci do placówki bankowej. Stopa zmienna jest bardziej ryzykowna – bowiem rata kredytu raz może być wyższa, raz niższa. Faktem jest jednak, że tego rodzaju kredyty cieszą się dużym zainteresowaniem klientów – na co wpływają przede wszystkim liczne oferty kredytów na bardzo dobrych warunkach. 

Jeśli nie do końca wiesz, który kredyt wybrać, dobrym rozwiązaniem będzie porównanie kredytów gotówkowych na http://kredytnakazdycel.pl. Dzięki porównywarce możesz sprawdzić, ile mogą wynosić Twoje raty przy kredycie konsumenckim – a także jaką kwotę możesz pożyczyć od banku przy uwzględnieniu Twoich źródeł dochodu.

Kredyty gotówkowe mogą pomóc Ci w wielu sytuacjach – pamiętaj jednak o tym, aby zdecydować się na wzięcie takiej kwoty, którą będziesz w stanie faktycznie spłacić.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy