Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gdzie naprawić telefon w Bobowej?

Autor: Mateusz Książkiewicz

Zepsuty telefon to duży problem, dlatego z pewnością zależy Ci na szybkiej i zarazem rzetelnej naprawie. Komu ją zlecić w Bobowej czy okolicach? Poznaj odpowiedź na to pytanie i wybierz odpowiednie miejsce na serwis swojego urządzenia!

Na gwarancji czy nie?

Przyczyny usterki mogą być bardzo różnorodne, jednak mają one duże znaczenie, jeżeli Twój telefon znajduje się jeszcze na gwarancji. Dlaczego? Ponieważ jeśli doszło do uszkodzenia urządzenia z Twojej winy, naprawa na gwarancji będzie niemożliwa, a co za tym idzie, konieczne stanie się zapłacenie za nią z własnej kieszeni. Co więcej, możesz oczekiwać dość wysokiej ceny usługi, ponieważ umowa gwarancyjna obliguje Cię do wykonania naprawy w firmie autoryzowanej przez producenta. Jeżeli zlecisz ją komuś innemu lub przeprowadzisz na własną rękę, gwarancja zostanie utracona. Taki schemat obowiązuje niezależnie, czy chodzi o telefony VIVO, Xiaomi, Apple, Samsunga, czy jakiejkolwiek innej marki.

Kiedy w takim razie możliwe jest zlecenie bezpłatnej naprawy na gwarancji w salonie producenckim? To rozwiązanie wchodzi w grę wówczas, gdy urządzenie uległo awarii bez winy użytkownika. Jeżeli więc podczas standardowego korzystania z telefonu pojawiła się usterka i nie ma w tym żadnej Twojej odpowiedzialności, możesz oddać go albo bezpośrednio do autoryzowanego punktu, który najbliżej znajduje się prawdopodobnie w Nowym Sączu lub Gorlicach, albo do operatora, u którego był kupiony. Przy okazji wizyty w salonie możesz zapytać o oferty internetu stacjonarnego, jeżeli rozważasz zmianę dostawcy.

W nieautoryzowanym punkcie serwisowym

W Bobowej działa niewiele takich punktów, ale już w Nowym Sączu czy Gorlicach jest ich wiele. To z reguły małe firmy składające się z kilku pracowników, które nie tylko naprawiają zepsute urządzenia, ale często też sprzedają używane modele czy różnego rodzaju akcesoria GSM. Czy można na nich polegać? To kwestia indywidualna, bo jak w każdej branży, działają lepsze i gorsze nieautoryzowane punkty serwis urządzeń mobilnych. Twoim zadaniem powinno być znalezienie rzetelnej i godnej zaufania firmy w Bobowej czy okolicznych miejscowościach. Pamiętaj jednak, że decydując się na to rozwiązanie, tracisz ewentualną gwarancję, jeżeli ona obowiązuje.

Przez Internet

W Internecie można znaleźć wszystko, również liczne oferty naprawy telefonów. W zasadzie powinno się je traktować tak samo jak weryfikację nieautoryzowanych punktów serwisów działających stacjonarnie, tzn. kierować się opiniami i obiektywnie oceniać wiarygodność, profesjonalizm oraz rzetelność danej firmy czy osoby.

Samodzielnie

To propozycja wyłącznie dla osób mających smykałkę do precyzyjnych, małych prac technicznych i dostęp do odpowiednich do tego narzędzi. Czy warto podejmować się samodzielnej naprawy? Jeżeli dysponujesz umiejętnościami i sprzętem, usterka jest niewielka, a telefon wart niewiele, można spróbować. Odradzamy natomiast ten pomysł w przypadku bardziej skomplikowanych awarii i drogich modeli.

W razie usterek na większą skalę warto w ogóle się zastanowić, czy naprawa jest opłacalna. Jeżeli np. cały wyświetlacz został zniszczony i wymaga kompletnej wymiany, być może rozsądniejszym wyjściem będzie kupno nowego urządzenia – choć niekoniecznie musi być ono fabrycznie nowe. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie przed wyborem używanego telefonu. W znalezieniu odpowiedniego modelu pomoże Ci porównywarka komorkomat.pl.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy