Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jakie auto wypożyczyć na wyjazd na narty?

Autor: Mateusz Książkiewicz

Zima to cudowny czas, w którym nietrudno o warunki idealne do zimowej aktywności, zwłaszcza w górach lub na profesjonalnie przygotowanych, sztucznych stokach. Dla entuzjastów białego szaleństwa to idealna pora roku na pielęgnowania miłości do nart lub snowboardu.

Wielu jest zapaleńców, którzy w miesiącach zimowych, w każdy weekend parkują samochody i wyruszają na ulubione stoki, poświęcając każdą wolną chwilę na szlifowanie swoich umiejętności. Jak się przygotować do takiego wyjazdu i czym bezpiecznie dotrzeć do celu z całym ekwipunkiem?

Komfortowo i bezpiecznie

Niezależnie od tego, w jak daleką trasę ruszamy, istotne jest, aby do celu dojechać nie tylko wygodnie i szybko, ale przede wszystkim bezpiecznie. Wiele osób, które na co dzień poruszają się komunikacją publiczną lub małym samochodem miejskim, może mieć problem z przygotowaniem się do takiego wyjazdu i samą drogą. Do zabrania jest bowiem nie tylko cały sprzęt narciarski, włącznie z butami, ale także odzież, środki higieny osobistej i wiele innych drobiazgów, które potrafią stworzyć całkiem spory bagaż. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, jeśli w drogę wyruszamy z rodziną czy przyjaciółmi. Co w takiej sytuacji zrobić?

W dużych miastach sprawa wydaje się bardzo prosta. W wielu z nich dostępna jest bowiem wypożyczalnia samochodów, która w bardzo konkurencyjnej cenie – zwłaszcza jeśli ruszamy z towarzystwem, oferuje krótkoterminowy wynajem samochodów, profesjonalnie przygotowanych do zimowych wojaży. Wypożyczalnia samochodów Kraków to idealne miejsce, jeśli zmierzamy w Beskidy czy do Zakopanego. Wystarczy zarezerwować wybrany samochód i śmiało można wyruszyć wprost na ulubione stoki, nie martwiąc się o przygotowanie auta do takiej drogi. O wszystko bowiem zadba serwis wypożyczalni. Potrzebujesz pakownego bagażnika na dachu – to także w wielu przypadkach żaden problem.

Model idealny, czyli…

Podstawowe pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć brzmi – jakim samochodem ruszyć w drogę. Zimą, przy 3, 4 a nawet 5 osobach, przyda się przestronne w środku auto z pojemnym bagażnikiem i, w idealnych warunkach, wyposażone w napęd na 4 koła. To ostatnie nie stanowi warunku koniecznego, jednak przedzierając się przez zaśnieżone drogi, będzie to spore ułatwienie. Przeglądając katalogi samochodów w wypożyczalniach, uwagę warto zatem zwrócić na samochody „rodzinne” – wszelkie modele kombi, SUV`y a także crossovery, którymi nawet podczas wielogodzinnej drogi, podróżować się będzie wygodnie, a do tego ich bagażniki zmieszczą wszystkie bagaże. 

Planując wypad na dłuższy okres, na przykład na ferie, w gronie przyjaciół czy całą rodzina zawsze warto rozpatrzeć wybór małego busa. Samochody takie nie tylko zapewniają  wyjątkowy komfort podczas jazdy, ale też ich pakowność jest nieporównywalna z samochodami osobowymi. Zmieszczą wszystko, co niezbędne na tygodniowy czy dwutygodniowy pobyt wraz z całym sprzętem sportowym, nie ograniczając przy tym swobody i miejsca pasażerom. Wypożyczalnia samochodów Kraków zapewnia ponad to nie tylko samo auto, ale też kompletną obsługę pełne ubezpieczenie i wsparcie techniczne oraz doradztwo przez cały okres użytkowania samochodu.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy