Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Siedliska/Bobowa. Patriotyczne koncerty charytatywne dla ośmioletniego Mykhaiło

Autor: Barbara Ćmiech

W piątek (11 listopada) w kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Siedliskach oraz w sobotę (12 listopada) w sali widowiskowej Koronka w Bobowej odbędą się wyjątkowe muzyczne spotkania, w czasie których będą zbierane datki na leczenie niepełnosprawnego chłopca z Ukrainy.

Kiedy zrodziła się idea koncertu, wiedzieliśmy, że chcemy pomóc konkretnemu człowiekowi. Dość szybko wśród znajomych znalazł się osoba, która słyszała o niepełnosprawnym 8-latku z Ukrainy. Bez większych problemów dotarliśmy do jego najbliższych – wspomina Patryk Korzeń, prezes orkiestry dętej działającej przy OSP Siedliska.

Okazało się, że Mykailo choruję od urodzenia. Jego rozwój, zarówno fizyczny jak i psychiczny, jest opóźniony.

Chłopiec cierpi na niedorozwój umysłowy, ma problemy z mową i jeszcze większe ze wzrokiem. Do tego jest bardzo niestabilny emocjonalnie – wylicza Patryk Korzeń.

Mykailo wymaga stałej opieki różnych specjalistów, a co za tym idzie – jego leczenie pochłania bardzo duże pieniądze.

Orkiestra dęta działająca przy OSP Siedliska postanowiła pomóc mamie chłopca, która razem Mykailo uciekła z Ukrainy w pierwszych dniach wojny.

Zapraszamy na dwa koncerty pieśni patriotycznych, w czasie których będziemy zbierać datki do puszek. Wszystkie pieniądze trafią do rodziny niepełnosprawnego chłopca – zapewnia prezes orkiestry. I dodaje:

Podczas koncertów oprócz utworów patriotycznych będzie można usłyszeć premierowe wykonania z naszego nowego repertuaru, między innymi: „Podaj rękę Ukrainie” zespołu Taraka, utwór „Mamo tyś płakała” napisany przez Sanah i Igora Herbuta w aranżacji na orkiestrę dętą, którą wykonał członek naszej orkiestry – Adrian Górski. Nie zabraknie również znanej ukraińskiej pieśni ludowej „Czeremszyna”.

Orkiestrze towarzyszyć będą soliści Klaudia Zarzycka oraz Piotr Mazur.

Koncerty organizowane są w ramach projektu realizowanego przez członków orkiestry dętej z Europejskiego Korpusu Solidarności przy wsparciu Fundacji na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu”.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy