Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Sukces koncertowej zbiórki do puszek dla niepełnosprawnego Mykailo

Autor: Barbara Ćmiech

W sumie ponad 4 tys. 500 zł udało się zebrać w czasie patriotycznych koncertów, które odbyły się w piątek (11 listopada) w kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Siedliskach oraz w sobotę (12 listopada) w sali widowiskowej Koronka w Bobowej. Pieniądze zostaną przekazane najbliższym niepełnosprawnego Mykailo, który razem z mamą uciekł z Ukrainy w pierwszych dniach wojny.

Ośmiolatek choruje od urodzenia. Jego rozwój, zarówno fizyczny jak i psychiczny, jest opóźniony, dlatego Mykailo wymaga stałej opieki różnych specjalistów, a co za tym idzie – jego leczenie pochłania ogromne pieniądze.

Orkiestra dęta działająca przy OSP Siedliska postanowiła pomóc niepełnosprawnemu chłopcu i tak zrodziła się idea patriotycznych koncertów charytatywnych.

W czasie koncertów oprócz utworów patriotycznych usłyszeliśmy premierowe wykonania z nowego repertuaru orkiestry, między innymi: „Podaj rękę Ukrainie” zespołu Taraka czy utwór „Mamo tyś płakała” napisany przez Sanah i Igora Herbuta. Nie zabrakło również znanej ukraińskiej pieśni ludowej „Czeremszyna”.

Niebawem zapraszamy na materiał filmowy z koncertu.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy