Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wynajem powierzchni biurowej to szansa na rozwój firmy! PORADNIK dla najemcy

Autor: Mateusz Książkiewicz

Bobowa, Grybów czy Gorlice to małe miasta w województwie małopolskim, tym samym koszty wynajmu w tej okolicy są z reguły niższe niż w większych miastach. Dla niektórych przedsiębiorstw może to być wręcz zaleta. Zwłaszcza gdy firma zajmuje się sprzedażą w Internecie lub świadczy usługi online. Przyglądniemy się rynkowi wynajmu lokali na cele biurowe. Podpowiemy także jak nie wpaść w pułapkę przy wyborze pomieszczenia lub obiektu.

Powierzchnia biurowa, na co zwrócić uwagę przy wynajmie? (PORADNIK)

Decydując się na wynajem powierzchni biurowych na terenie Bobowej i okolic mamy do wyboru zarówno obiekty nowo-powstałe jak i te z rynku wtórnego. W ostatnich latach obserwujemy znaczny wzrost miejsc, gdzie możemy wynająć pomieszczenia dla swojej działalności gospodarczej. 

Wynajmując biuro, zwróć uwagę na kilka ważnych czynników:

  1. Lokalizacja: biuro powinno być dobrze skomunikowane i łatwo dostępne dla klientów oraz pracowników.
  2. Wielkość: określ dokładnie swoje potrzeby dotyczące powierzchni biurowej i upewnij się, że wybrane biuro jest wystarczająco duże.
  3. Warunki najmu: przeczytaj umowę najmu i sprawdź, że jest ona dla Ciebie korzystna. Zweryfikuj, że zawiera ona informacje na temat opłat, warunków wypowiedzenia i innych ważnych kwestii.
  4. Infrastruktura: zapoznaj się z dostępnymi w biurze instalacjami i urządzeniami, takimi jak m.in. klimatyzacja, oświetlenie i sieć internetowa.
  5. Bezpieczeństwo: upewnij się, że biuro jest bezpieczne i posiada odpowiednie zabezpieczenia, takie jak system alarmowy.
  6. Koszty: sprawdź wszystkie koszty najmu oraz opłat. Zweryfikuj je z Twoim budżetem.
  7. Dostosowanie do potrzeb: dokonaj analizy potrzeb i wymagań, takich jak aranżacja wnętrza i układ mebli.

Podsumowując, ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i oczekiwania, aby mieć pewność, że wybrane biuro spełnia wszystkie Twoje wymagania oraz pozwala Ci prowadzić biznes w sposób efektywny.

Jak zapewnić sobie dobre miejsce na biuro, a tym samym pozwolić swojej firmie na rozwój?

Wynajem powierzchni biurowych to dobra alternatywa dla budowy własnego obiektu. Zaletą jest nie tylko czas, który zaoszczędzimy ale również możliwość szybkiej ekspansji – dodatkowego wydzierżawienia powierzchni. A w przypadku ograniczenia działalności, rezygnacji z umowy i zmniejszenia kosztów. 

Analiza wszystkich danych związanych z wynajmem nie jest łatwa. Aby wybrać odpowiednią dla nas przestrzeń, która będzie równie funkcjonalna, co atrakcyjna dla klientów, warto skorzystać z ofert doradców nieruchomości. To oni znajdą miejsce do pracy, spotkań, rozmów, kreatywnych dyskusji, ale też inspiracji czy odpoczynku. 

Specjalistów w tej dziedzinie znajdziecie w BNP Paribas Real Estate. Ich wartość dodana to nie tylko znajomość rynku ale także badania megatrendów, przegląd panujących kontekstów strategicznych. Dodatkowo zajmą się m.in. negocjacjami warunków wynajmu, analizą kosztów eksploatacji oraz zapewnią wsparcie w usuwaniu usterek czy aranżacji biura na potrzeby najemcy. 

fot. własne

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy