Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wilki zagryzły dwa psy w Gminie Bobowa!

Autor: Dorota Pietrzak

Dzisiaj o poranku (tj. 11 marca) w miejscowości Brzana (gmina Bobowa) doszło do zagryzienia dwóch psów przez wilki. Jedno ze zdarzeń miało miejsce pomiędzy budynkami, w zwartej zabudowie. O fakcie tym zostały poinformowane odpowiednie służby tj. Policja, Koło Łowieckie oraz Straż Pożarna.

Sytuacja, o której piszemy mocno zaniepokoiła mieszkańców nie tylko Brzany i Bobowej ale również całej gminy Bobowa. Wilki od jakiegoś czasu widywane są w innych miejscowościach powiatu gorlickiego. Wielu wójtów czy też burmistrzów wydało stosowne komunikaty i ostrzeżenia.

Truchło jednego z psów znaleziono przy budzie, drugiego z sąsiedztwa nie znaleziono. Możliwe że martwego psa wilki porwały ze sobą.

Dlaczego wilki zabiły psa?

Na to pytanie odpowiada dr hab. Sabina Nowak ze Stowarzyszenia dla natury WILK: “Wilki są prawdopodobnie przekonane, że psy są nadal wilkami. Nie mają pojęcia, że pies ma swojego właściciela, który go żywi i utrzymuje, a często darzy także ogromnym uczuciem. Traktują psy jak konkurentów do terytorium i do pokarmu.” Ponadto: “Ewentualne zagryzienie psa przez wilka nie jest aktem ślepej agresji, lecz raczej ochroną własnych zasobów. Z tego też powodu wilki nie stanowią zagrożenia dla ludzi, bo dla wilka człowiek nie jest konkurentem w środowisku.”

Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Bobowa

Apeluję, aby mieszkańcy zachowali szczególną ostrożność i czujność. Zalecana jest  również  wzmożona opieka nad dziećmi

– mówi Burmistrz Miasta i Gminy Bobowa.

UWAGA drastyczne zdjęcie!

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy