Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Prezent na Dzień Matki – geneza święta

Autor: Mateusz Książkiewicz

Dzień Matki jest świętem na cześć wszystkich matek. Obchodzone w wielu krajach świata, swoją współczesną formą może cieszyć się od niedawna. Niemniej już setki lat temu istniały święta poświęcone zarówno macierzyństwu, jak i płodności.

Starożytne kultury miały swoje własne święta ku czci matek, rozumianych pod względem symbolicznym jako boginie, symbole płodności oraz urodzaju. U starożytnych Greków była to Reja, zaś Frygowie obchodzili święto poświęcone Kybele, określanej mianem Bogini Matki. Współcześnie święto obchodzą ludzkie matki, których moc w niektórych momentach może być porównywalna do starożytnych bóstw. Pomagają nam one przezwyciężać strach, towarzyszą nam w najważniejszych momentach życia, a także chronią nas, gdy tylko dzieje się coś złego – już od samego początku naszych narodzin. Dzień Matki to okazja, by móc odwdzięczyć się własnej mamie za wszystko, co dla nas robi. W tym celu przygotowaliśmy kilka porad odnośnie tego, jak zaplanować ten istotny dzień.

Prezent na Dzień Matki z humorem!

Twoja mama to dowcipnisia i potrafi rozbawić nawet najpoważniejszych członków rodziny? Postaw na prezent-niespodziankę, w którym zawrzesz wszystko, co tylko kojarzy ci się ze swoją rodzicielką. Uwielbia gotować? Zestaw prezentowy złożony z kamiennej deski z akcesoriami do serwowania przekąsek, kieliszków z grawerem dedykowanych mamie ceniącej wieczory pełne relaksu będzie strzałem w dziesiątkę. Pomysłowym prezentem jest też słoik ceramiczny na ciastka, z nadrukiem adekwatnym do Dnia Matki – wypełnij ulubionymi ciasteczkami swojej mamy, dołączając do tego słodkiego zestawu naturalne miody z pasieki. Zwieńczeniem słodkiej paczki byłaby szklanka do latte z grawerem, w której mama codziennie mogłaby pić swoją ulubioną kawę. Sklep Murrano oferuje naniesienie na każdy prezent dowolnego grawerunku – możesz zamieścić ulubiony żart swojej mamy czy zabawny wierszyk, który każdego dnia będzie czynił jej dzień lepszym.

Biżuteria jako doskonały prezent na Dzień Matki

Jeżeli nie do końca wiesz, co uszczęśliwiłoby twoją mamę, zastanów się nad podarunkiem w postaci bransoletki, kolczyków czy naszyjnika z zawieszką w kształcie serca. Dla wielu osób biżuteria ma wymiar symboliczny; przynosi ona szczęście lub stanowi talizman ochronny przed złem. Złoty naszyjnik czy kolczyki na pewno będą przypominać twojej mamie o tobie i miłości, jaką ją darzysz. Bogata oferta sklepów internetowych obfita jest w tematyczną biżuterię na każdą okazję – to świetny prezent na Dzień Matki, który posłuży obdarowanej osobie przez lata. Zróżnicowana cena zależna jest od próby złota czy srebra, z której powstała dana ozdoba, dzięki czemu nawet z ograniczonym budżetem możesz zakupić oryginalną błyskotkę ze szlachetnego kruszcu.

Wspólnie spędzony czas jako prezent na Dzień Matki

Niezależnie od kraju w jakim odbywa się święto, Dzień Matki polega na spędzeniu przez dzieci i mamy wspólnego czasu. Choć prezenty materialne są miłym gestem, można postarać się jeszcze bardziej – organizując wraz z mamą wspólną, jednodniową wycieczkę. W ten szczególny dzień zabierz swoją mamę na spacer i do restauracji, by mogła w końcu zrelaksować się w czasie, gdy ktoś będzie przygotowywał jedzenie specjalnie na jej zamówienie. Przypomnij sobie, o czym rozmawialiście z mamą, co chciałaby zrobić, ale nigdy nie miała na to czasu – może już nadszedł najwyższy moment na spełnienie jej marzeń?

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy