Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

04.10.2023 Autor: Mateusz Książkiewicz

Za nami Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem. Trzy dniowe wydarzenie, zorganizowane na wielką skalę, pozwoliło na ważne rozmowy o sporcie i turystyce w kraju. Był to również dobry moment na podsumowanie Igrzysk Europejskich, które odbyły się w kilku miastach Małopolski w czerwcu minionego roku.

Sukces Igrzysk Europejskich i kolejne duże imprezy sportowe!

Co bardzo ważne dla nas, w Zakopanem podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki pojawiły się najważniejsze osoby w państwie. W wydarzeniu udział wziął Premier Mateusz Morawiecki oraz Prezydent RP Andrzej Duda. Prezes Rady Ministrów wspólnie z Ministrem Sportu i Turystyki, Prezesem Polskiego Związku Siatkarskiego oraz siatkarzem polskie reprezentacji Bartoszem Kurkiem ogłosił, że Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej 2027 odbędą się w Polsce.

Z kolei Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Ministrem Sportu i Turystyki oraz prezesem PKOI Radosławem Piesiewiczem zapowiedzieli wspólne starania o organizację w naszym kraju Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku.

Andrzej Gut Mostowy o Igrzyskach Europejskich i Olimpijskich!

Swoim komentarzem w tym zakresie, ale również Światowego Dnia Turystyki podzielił się z naszym portalem Andrzej Gut-Mostowy, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

– Igrzyska Europejskie to był taki sprawdzian test, który zdaliśmy bardzo pozytywnie – mówi wiceminister Andrzej Gut Mostowy. – To było aż 7000 uczestników – sportowców. Dlatego można powiedzieć, że Igrzyska Olimpijskie w 2036 roku, te o które ubiegamy się aby je organizować, będą potwierdzeniem naszych zdolności organizacyjnych. To także spełnienie naszych aspiracji jako dużego państwa o pewnym już poziomie rozwoju gospodarczego. Tym bardziej, że jesteśmy zdolni i stać nas na zorganizowanie tak ogromnego wydarzenia sportowego, które niewątpliwie jest doskonałą promocją naszego państwa.

Rozmowa o sporcie jest potrzebna!

– Kongres, już drugi, jak pokazuje frekwencja, to doskonałe miejsce na spotkanie się wszystkich ludzi sportu, byłych i obecnych działaczy, zawodników, samorządowców, którym na sercu leży dobro polskiego sportu, sportu powszechnego, ale także tego sportu wyczynowego – dodaje wiceminister Gut-Mostowy. – Jestem przekonany, że sukces tego Kongresu oraz obecność i premiera i Pana Prezydenta to szczególne docenienie roli tego tego wydarzenia.

Święto branży turystycznej. Światowy Dzień Turystyki

Kongres w Zakopanem zbiegł się w dacie z 27 września, i przypadającym wtedy Światowym Dniem Turystyki.

– Światowy dzień turystyki 27 września to dzień, kiedy możemy podsumować mijający sezon, prześledzić trendy, ale także podziękować branży, przedstawicielom samorządów tym wszystkim, którzy przyczynili się w rozwój polskiej turystyki – kończy Andrzej Gut-Mostowy.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego!

fot. M. Książkiewicz

video
Więcej Video

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)