Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Terytorialsi trenowali w Beskidzie Niskim!

Autor: Kinga Gruca

W minioną sobotę tj 28 października 2023 roku w Parku Miejskim w Gorlicach, można było spotkać 113. batalion lekkiej piechoty w Tarnowie. Kilka minut przed godziną siódmą zebrani żołnierze rozpoczęli szkolenie rotacyjne. Na Ziemię Gorlicką przybyło około 80 terytorialsów, by wziąć udział w marszu kondycyjnym.

W sobotę w Beskidzie Niskim odbyły się szkolenia rotacyjne, w których udział wziął 113 Batalion Lekkiej Piechoty, który wchodzi w skład 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ćwiczeniami dowodził ppor. Tomasz Borecki. Batalion swym zasięgiem obejmuje powiaty: gorlicki, brzeski, dąbrowski, tarnowski oraz miasto Tarnów. 

Marsz odbywał się na dystansie około 15 kilometrów, na terenie pagórkowatym. Każdy z żołnierzy otrzymał plecak, w którym było co najmniej 25 kilogramów sprzętu.
Batalion można było spotkać w okolicach Męciny, Wapiennego, Bodaków, a ich ćwiczenia potrwały całą noc.

Dowódcą 13. batalionu lekkiej piechoty w Tarnowie jest ppłk Piotr Wójcik. Terytorialsi stacjonują na terenie Tarnowa. Powrócili do miasta po 30 latach. W ciągu służby spędzają co najmniej jeden weekend w miesiącu na szkoleniu, a dwa tygodnie na poligonie.

Fot. J. Gąsior

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy