Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Brawura 20-latka ukarana mandatem 2000zł! Kulisy wypadku w Sędziszowej.

Autor: Mateusz Książkiewicz

Wiele osób dopytuje o szczegóły wypadku z Sędziszowej, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 981 (Zborowice - Krynica) wczoraj, 16 listopada br. około godziny 11. Przypomnijmy w zdarzeniu brało udział trzy pojazdy: dwa osobowe i jeden ciężarowy. Sprawcą okazał się 20-letni mieszkaniec Gminy Grybów.

Informacji o zdarzeniu udzielił nam podkomisarz Grzegorz Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach: – Funkcjonariusze zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję. Sprawcą okazał się 20-letni mieszkaniec Gminy Grybów. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2000zł . Sprawca otrzymał 12 pkt karnych. Ponieważ nie zaistniały okoliczności przewidziane prawem nie odebrano mu prawa jazdy, za to jest wysoka grzywna. Obrażenia w wypadku odniósł sam sprawca.

Jak wynika z relacji świadków i uczestników zdarzenia kierowca pojazdu marki Ford, którym poruszał się sprawca wielokrotnie próbował dokonywać manewru wyprzedzania innych pojazdów. Niezależnie od otrzymywanych sygnałów, nie wykazywał reakcji i kontynuował podróż z dużą prędkością.

Gorzkich słów wobec kierowcy nie szczędzą internauci. Wielu zaznaczyło, że nieodpowiedzialne kierowanie pojazdem i brawura na drodze mogą prowadzić do tragicznych skutków.

Brak szacunku do swojego życia oraz innych. To jest poprostu ludzka brawura (…) Trzeba trochę pomyśleć a nie dawać po gazie i niszczyć życie niewinnym ludziom – to wpisy pod wczorajszym postem z wypadku w Sędziszowej.

W czwartkowej akcji brały udział: Zespół Ratownictwa Medycznego, policja oraz zastępy strażackie : OSP Bobowa, OSP Sędziszowa i Państwowa Straż Pożarna Gorlice. Droga była nieprzejezdna przez ponad dwie godziny.

Fot. nadesłana przez czytelnika

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy