Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mieszkaniec Bobowej rozpoczął służbę w gorlickiej jednostce!

Autor: Kinga Gruca

6 listopada br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach odbyło się uroczyste ślubowanie strażaka rozpoczynającego służbę w Państwowej Straży Pożarnej. Mieszkaniec Bobowej, Bartłomiej Sobol rozpoczyna służbę przygotowawczą, która potrwa 3 lata.

Poniedziałkowy dzień był wyjątkowy dla mieszkańca Bobowej. Strażak Bartłomiej Sobol, w październiku br. został przyjęty do służby przygotowawczej w KP PSP w Gorlicach. W listopadzie złożył strażackie ślubowanie, w ten sposób rozpoczynając służbę przygotowawczą, która potrwa 3 lata. W czasie tego okresu będzie musiał udowodnić swoją przydatność do służby w Państwowej Straży Pożarnej.

„Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia nawet z narażeniem życia- Wykonując powierzone mi zadania- Przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych”.

Ślubowanie przyjął komendant powiatowy PSP w Gorlicach mł. bryg. Waldemar Krok. Podczas uroczystości obecni byli funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni.

Funkcjonariuszowi str. Bartłomiejowi Sobolowi gratulujemy i życzymy wytrwałości w pełnieniu służby strażackiej.

fot. st. ogn. Boguslaw Łukaszyk / KP PSP w Gorlicach

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy