Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wyjątkowe spotkanie z rówieśnikiem, mistrzem świata i Europy w żużlu.

Autor: Kinga Gruca

Dziś (tj. 22 listopada br.) w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej odbyło się spotkanie młodzieży z ich rówieśnikiem, dwudziestojednoletnim Mateuszem Cierniakiem, mistrzem świata i Europy. Wizyta było okazją do poznania szczegółów i tajników żużlu oraz rozmowy na temat pasji i sportu.

Kim jest Mateusz Cierniak?
Młody, dwudziestojednoletni żużlowiec to mistrz w swoim fachu. Swój ligowy debiut zaliczył w 2018 roku, podczas barażowego spotkania o wejście do I Ligi. Występował również w kadrze narodowej U-19. Mateusz to złoty medalista mistrzostw świata juniorów 2022, drużynowy mistrz Polski na żużlu 2022, zwycięzca Turnieju o Brązowy Kask 2020 i 2021. Polski żużlowiec zdobył również złoto w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów na Żużlu 2019 oraz 2020, został też mistrzem Europy Par na Żużlu 2020. Obecnie zawodnik Platinum Motor Lublin.

-Sport i pasja jest bardzo istotną kwestią życia. Powoduje, że możesz odciąć się od problemów i motywuje do działania. Jeśli sport nie jest w twoim życiu na pierwszym miejscu, a na co dzień zajmujesz się czymś innym to hobbistyczne uprawianie sportu, pomaga Ci lepiej żyć i funkcjonować– zawodnik Platinum Motor Lublin, Mateusz Cierniak.

W środowy poranek Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej gościł wyjątkowego sportowca. Młody polski żużlowiec przyjechał do Bobowej, aby podzielić się swoją pasją i historią z rówieśnikami. Nie zabrakło również taty Mateusza, żużlowca Mirosława Cierniaka oraz trenera Pawła Barana. Młodzież z ZSZ w Bobowej mogła poznać bliżej tajniki speedway oraz wysłuchać historii młodego żużlowca, który mówił m.in. o rozwijaniu pasji oraz sztuki pogodzenia sportu z nauką.

-Spotkanie z dwukrotnym mistrzem świata to bardzo fajne wydarzenie dla całej społeczności Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej. To lekcja dla młodzieży, że w tak młodym wieku, dwudziestu jeden lat można mieć pomysł na życie i osiągać duże sukcesy. Mateusz to multimedalista, jeżeli chodzi o sport żużlowy. Pokazuje tym, że w tak młodym wieku, można osiągać tak duże sukcesy, ale trzeba mieć do tego motywację, samodyscyplinę i ogromne chęci- dyrektor ZSZ w Bobowej, Wojciech Szafraniec.
Fot. J. Gąsior

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy