Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nawet do 8-lat pozbawienia wolności! Mieszkaniec gminy Bobowa odpowie za swój czyn!

Autor: Kinga Gruca

W środę tj. 27 grudnia br. około godziny 20:00 do dyżurnego gorlickiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o planowanym wysadzeniu Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie. 52- letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Bobowa pod wpływem alkoholu zadzwonił na numer alarmowy 112, donosząc, że użyje ładunku wybuchowego. Teraz grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W środę wieczorem (27 grudnia br.) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który groził wysadzeniem Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie. Policjanci z Posterunku Policji w Łużnej natychmiast udali się na miejsce, skąd wykonano połączenie na numer alarmowy 112. Sprawcą okazał się 52-letni mieszkaniec gminy Bobowa. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany. Przebywa na Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach.

Sprawca zdarzenia najprawdopodobniej będzie odpowiadał z art. 224a kodeksu karnego, który dotyczy fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu, za co grożą kary od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności- informuje KPP Gorlice.

Służby przypominają i ostrzegają!!!

Anonimowy telefon o podłożeniu ładunku wybuchowego uruchamia całą lawinę działań Policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Każda tego rodzaju informacja jest natychmiast bardzo dokładnie sprawdzana przez służby. Należy pamiętać o tym, że sprawcy tego typu zdarzeń nie mogą czuć się bezkarni. Oprócz odpowiedzialności karnej sprawca fałszywego alarmu może zostać pociągnięty do zwrotu kosztów akcji wszystkich służb ratunkowych.


Źródło inf. KPP Gorlice/ Fot. ilustracyjna/ archiwum własne

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy