Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Strażacy OSP Siedliska uratowali życie starszej kobiety

Autor: Kinga Gruca

W miniony weekend druhowie OSP Siedliska uratowali życie starszej, schorowanej kobiety. Awaria prądu w części miejscowości postawiła pacjentkę w bezpośrednim zagrożeniu życia. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji strażaków udało się skutecznie przywrócić zasilanie respiratora i uratować jej życie.

W miniony weekend strażacy z jednostki OSP w Siedliskach uratowali życie chorej kobiety, która ze względu na swój stan zdrowia, na co dzień korzysta z respiratora. Niestety w części miejscowości doszło do awarii prądu. Z tego powodu, urządzenie medyczne nie było w stanie funkcjonować, co stawiało życie chorej kobiety w bezpośrednim zagrożeniu. W wyniku zaistniałej sytuacji na miejsce natychmiast udali się druhowie z OSP w Siedliskach.

-Strażacy, którzy zostali zadysponowani na miejsce, przeprowadzili dokładną analizę sytuacji, sprawdzając, czy istnieje możliwość podłączenia urządzenia medycznego do agregatu. Następnie, podłączyli i uruchomili sprzęt, aby przywrócić zasilanie. Dzięki temu respirator, niezbędny dla kobiety, został skutecznie podpięty do działającego źródła energii– informuje brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP Gorlice

Obraz autorstwa Freepik

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy