Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jeśli podniesiesz stanie się bezużyteczna!

Autor: Kinga Gruca

Rusza kolejna akcja szczepienia lisów. Do mieszkańców dotarły właśnie Alerty RCB dotyczące zachowania szczególnej ostrożności w najbliższych dniach, w związku z rzucanymi przynętami dla drapieżników.

Szczepienie lisów obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. Brunatno-zielone kostki o zapachu zepsutej ryby stanowią doskonałe zwabienie i przynętę dla drapieżnika. Lekarze weterynarii apelują o zachowanie szczególne ostrożności i nie podnoszenie przynęty z ziemi. Każda ingerencja człowieka spowoduje, że szczepionka stanie się bezużyteczna.

Uwaga! W dniach 18-26.04, w lasach będzie zrzucana szczepionka dla lisów przeciw wściekliźnie. Nie dotykaj kapsułki i nie dopuszczaj do niej zwierząt domowych! – ALERT RCB.

KOMUNIKAT MAŁOPOLSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII:

ZALECENIA:

1) prosimy nie podnosić, nie dotykać i nie rozłamywać szczepionki

2) przy ewentualnym kontakcie szczepionki ze skórą, błonami śluzowymi, otwartymi ranami, oczami natychmiast dokładnie umyć te miejsca wodą i mydłem oraz niezwłocznie zgłosić się do lekarza medycyny lub najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej

3) każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką zgłosić do lekarza weterynarii lub najbliższego Powiatowego Inspektoratu Weterynarii

4) w okresie akcji szczepienia lisów oraz przez 14 dni po jej zakończeniu nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

Źródło: Biuletyn Informacji Publicznej

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy