Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

NIEOFICJALNIE: Marcin Wąs Burmistrzem Bobowej!

Autor: Kinga Gruca

Nieoficjalnie Marcin Wąs został nowym burmistrzem Bobowej! Dzisiaj prawdopodobnie spełniły się oczekiwania większości mieszkańców Miasta i Gminy Bobowa. Po wielu latach - pięciu kadencjach Wacława Ligęzy, na stanowisku burmistrza Bobowej zobaczymy 38 letniego mieszkańca Jankowej- MARCINA WĄSA. Serdecznie gratulujemy!

Druga tura wyborów samorządowych w gminie i mieście Bobowa to stosunkowo nowość. Po wielu latach braku konkurencji, dopiero w tym roku na kandydowanie zdecydowały sie trzy osoby – dotychczasowy burmistrz Wacław Ligęza, Dorota Popiela- wieloletni pracownik Urzędu Miejskiego w Bobowej, obecnie skarbnik gminy Ciężkowice i Marcin Wąs, na co dzień pracownik Banku Spółdzielczego w Bobowej. Już pierwsza tura, pokazała, że różnica między pierwszym, a ostatnim kandydatem była minimalna.

Dwa tygodnie temu mieszkańcy jasno wyrazili swoją gotowość do zmian, co znalazło odzwierciedlenie w składzie Rady Miasta. Aż ośmiu kandydatów z komitetu Marcina Wąsa zasiliło szeregi samorządu. Te decyzje mieszkańców świadczą o potrzebie wprowadzenia świeżości i nowej energii w lokalnej polityce.

Bez wątpienia, niedzielne głosowanie spełniło oczekiwania mieszkańców. W przeprowadzonej sondzie wielu z Was wyraziło pragnienie zmian i wprowadzenia nowego, świeżego podejścia do lokalnego samorządu. Niejednokrotnie podkreślaliście również wkład Wacława Ligęzy, który wiele zrobił dla Miasta i Gminy, jednakże dziś wyraziliście potrzebę i chęć przyjęcia nowych, świeżych twarzy!

Nieoficjalnie możemy powiedzieć, że po dwudziestu dwóch latach w Mieście i Gminie Bobowa dojdzie do zmian!

Więcej informacji wkrótce!

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy