Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wąs: rozmawiam z mieszkańcami i znam ich potrzeby!

Autor: Kinga Gruca

Na co dzień pracownik Banku Spółdzielczego oraz Przewodniczący Rady Ławniczej Sądu Rejonowego w Gorlicach, oddany służbie dla lokalnej społeczności. Rozmawia z mieszkańcami nie tylko od święta, więc zna i rozumie ich bolączki. Marcin Wąs zmierzy się w drugiej turze wyborów z urzędującym już 5 kadencji Wacławem Ligęzą! Jakie ma doświadczenie? Skąd będzie ściągał środki? Czy będzie kontynuował programy, z których mieszkańcy są zadowoleni?

Marcin Wąs może mówić o sukcesie I tury wyborów samorządowych. Mieszkańcy Bobowej obdarzyli go zaufaniem. Wynik pokazuje, że bobowianie są gotowi na zmiany i tych zmian potrzebują, bowiem dwójka kontrkandydatów Wacława Ligęzy uzyskała aż 56,4 procenta głosów! Wąs wprowadził także 8 radnych, co daje mu większość w 15 osobowej Radzie.

-Cieszy fakt, że tak wielu wyborców nam zaufało. To efekt dobrze przygotowanego programu wyborczego, ale też powagi samych kandydatów, cieszą się uznaniem społeczeństwa- mówi Marcin Wąs.

Marcin Wąs podkreśla, że to dopiero pierwsza tura wyborów. Teraz czekają go rozmowy z mieszkańcami, do których jeszcze nie udało mu się dotrzeć i tych, którzy zaufali innym kandydatom. Chce wysłuchać społeczność i podjąć wszelkie działania, aby sprawić, by w mieście i gminie Bobowa żyło się lepiej.

Czy Bankier będzie w stanie skutecznie zarządzać gminą, w której poprzeczka została postawiona wysoko? Jak sam podkreśla, współpracuje z grupą ekspertów od funduszy europejskich. Wie, jak skutecznie sięgać po unijne wsparcie i jako przyszły Burmistrz będzie z tego korzystał.

Jego program wyborczy skupia się na pięciu kluczowych filarach: jakość życia, bezpieczeństwo, młode pokolenie, rodzina i społeczność lokalna, wsparcie lokalnej przedsiębiorczości.

– Na co dzień dużo rozmawiam z mieszkańcami gminy, doskonale znam ich problemy i bolączki. Ja nie słucham tylko przed wyborami. W swoim programie skupiłem się na poprawie dostępności opieki zdrowotnej. Chcę powołać specjalistyczne Centrum Medyczne. Dołożę wszelkich starań, aby powstała podstacja Pogotowia Ratunkowego oraz filia wydziału komunikacji. Ważną kwestią jest potrzeba całodobowego Domu Seniora, remonty i modernizacja dróg, budowa chodników, parkingów i ścieżek rowerowych. Chcę zadbać o edukację naszych dzieci i młodzieży poprzez wprowadzenie dedykowanych im stypendiów oraz poprawę jakości kształcenia. Ważne jest zwiększenie możliwości wykorzystania Domów Kultury na imprezy okolicznościowe. Chce, aby lokalni przedsiębiorcy zostali włączeni we wspólną wizję gospodarczą gminy – mówi Marcin Wąs, kandydat na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Bobowa.

Czy obecny Burmistrz jest złym gospodarzem?

Nigdy nie powiedziałem, że Burmistrz Ligęza jest złym gospodarzem! Uważam, że władza sprawowana tak długo, może powodować pewne nieprawidłowości. Burmistrz powinien wsłuchiwać się w głos mieszkańców, po to, aby realizować zadania zgodne z ich potrzebami. Otwieram się na dialog i konsultacje społeczne. 21 kwietnia zapraszam na II turę wyborów samorządowych. Wybierzmy przyszłość gminy i miasta Bobowa!

Po więcej odsyłamy do materiału video.

WYWIAD TERENOWY MOŻECIE PAŃSTWO OBEJRZEĆ POD TYM LINKIEM:

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy