Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa: Bogdan Krok przewodniczącym Rady Miejskiej nowej kadencji!

Autor: Mateusz Książkiewicz

Wieloletni animator kultury, radny poprzednich kadencji Rady Miejskiej w Bobowej, odznaczony wieloma medalami i wyróżnieniami za działalność na rzecz kultury - Bogdan Krok, został nowym Przewodniczącym Rady Miejskiej w Bobowej aktualnej kadencji 2024-2029. Za jego kandydaturą głosowało 12 radnych.

Bogdan Krok nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Bobowej.

Dzisiaj, tj. 7 maja 2024 roku podczas I Sesji Rady Miejskiej w Bobowej wybrano Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz jego zastępców. Sesję rozpoczął radny senior, którym był Stanisław Tabiś. Kandydaturę Bogdana Kroka na przewodniczącego zgłosiła wraz z uzasadnieniem Dominika Ligęza. Na tym listę kandydatów zamknięto. W głosowaniu tajnym przeprowadzonym przez komisje skrutacyjną Bogdan Krok uzyskał 12 głosów za, 3 głosy na nie.

Jego zastępcami zostali: Klaudia Iwańska (11 głosów) oraz Piotr Kloc (11 głosów). Na stanowisko wiceprzewodniczącego zgłoszono również Wojciecha Szafrańca, jednak uzyskał tylko 4 głosy.

Chciałbym podziękować za zaufanie, którym mnie Państwo obdarzyli. Z pełnym poczuciem odpowiedzialności, bo to nie tylko atrybuty władzy jak ten łańcuch ale też duża odpowiedzialność, którą oczywiście czuje. Jestem wzruszony i jeszcze raz dziękuje wszystkim tym, którzy oddali na mnie swój głos – powiedział Bogdan Krok, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej.

fot. Michał Mucha

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy